Holiday Inn Express Amsterdam - South

Holiday Inn Express Amsterdam - South

Amsterdam, Netherlands
ZWAANSVLIET 20, AMSTERDAM, 1081AP, NL
Near Vu University Of Amsterdam поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.5
од
EUR15904EUR
2 возрасни
This Hotel is located in the business district of Amsterdam. Van Boshuizenstraat station provides links by tram, bus and metro to the RAI Congress Centre, VU Medical Center and the city center of Amsterdam. The rooms are carpeted and include desks. Every morning a continental breakfast is served. If you prefer, guests can request a Kosher breakfast and snacks. Schiphol Airport is 14 km away.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!