Hotel Espresso

Amsterdam, Netherlands
OVERTOOM 57, AMSTERDAM 1054 HC, NETHERLANDS
Tripadvisor Score: 4.0
од
EUR800264EUR
2 возрасни
The Hotel Espresso Amsterdam City Centre was opened in October 2012. A great deal of thought went into its layout and trendy interior. This is a modern hotel providing comfortable rooms, a foyer with a sitting area and a multi-purpose breakfast room. The location and the level of comfort provided by the Hotel Espresso City Centre make it an excellent choice, not only for business trips, but also for pleasure and leisure visits. The old city centre, the canals, the Leidseplein, the Vondelpark, the PC Hooftstraat and the famous museums are all within a few minutes' walking distance.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31