Ibis Styles Amsterdam City

Amsterdam, Netherlands
STADHOUDERSKADE 135, AMSTERDAM, 1074 AZ, NETHERLANDS
City Centre-rembrandtsplein поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
од
EUR7093EUR
2 возрасни
You will feel right at home in ibis Styles Amsterdam City. The hotel's location makes it an ideal place to explore the city from and a great spot for city breaks and business trips. With a tram stop just outside, you can get to the city's various attractions in no time. It's a 10-minute tram ride to the center, and the Carré Theatre and the Heineken Experience are within walking distance.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!