Ink Hotel Amsterdam - MGallery by Sofitel

Ink Hotel Amsterdam - MGallery by Sofitel

Amsterdam, Netherlands
NIEUWEZIJDS VOORBURGWAL 67, 1012 RE AMSTERDAM, NETHERLANDS
Near The Old Church поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.5
INK Hotel Amsterdam owes its name to the rich history of the building in which, as former home of the Dutch newspaper 'De Tijd', stories were conceived, written and brought to life in ink. INK Hotel is the place "where stories are yet to be written". INK Hotel Amsterdam is a luxury design hotel, where the traditional rules of hospitality are freely translated to the modern day, rewriting the definition of 'luxury'. Award winning, design located in the heart of Amsterdam.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!