Max Brown Hotel Canal District

Amsterdam, Netherlands
HERENGRACHT 13 - 19, AMSTERDAM, NETHERLANDS, 1015 BA
Near Anne Frank House поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.0
од
EUR33633EUR
2 возрасни
Max Brown Canal District is situated in three monumental Amsterdam canal houses with an amazing 300-year old facade, at the corner of Amsterdam's most famous canals, the Herengracht & the Brouwersgracht. The three canal houses in which Max Brown is located have seen a great amount of different owners and users over the three centuries of their existence. Now it's time for our guests of Max Brown to call these beautiful canal houses their home away from home in Amsterdam. The Amsterdam Canal District area is likely everybody's favourite part of Amsterdam.  As you probably already know, the Amsterdam Canal District is added to the UNESCO World Heritage List. It's a place where beautiful architecture, art, fashion, design and culinary delights come together. Max Brown Hotel Canal District is a unique location. It's here where you literally get the ‘real' Amsterdam local life experience. 

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
пребарување
29
пребарување
30
пребарување