Max Brown Hotel Museum Square

Amsterdam, Netherlands
JAN LUIJKENSTRAAT 44, 1071 CR AMSTERDAM, NETHERLANDS
Tripadvisor Score: 4.0
Max Brown Museum Square is situated in four typical Amsterdam Townhouses in the Jan Luykenstraat. This largely residential neighborhood distinguishes itself with beautiful tree-lined streets and gorgeous 19th-century architecture. There is no place in Amsterdam where you will find an area with so much style and allure. Not only is The Museum Quarter (the neighborhood around Museum Square) famous for its impressive collection of museums & galleries, but it's also a bursting forth with shops, cafes, bars & restaurants everywhere.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!