Mercure Hotel Amsterdam West  

Amsterdam, Netherlands
OUDE HAAGSEWEG 20, 1066 BW AMSTERDAM, HOLLAND
Tripadvisor Score:3.5
Take advantage of recreation opportunities including a 24-hour fitness center and bicycles to rent. Additional features at this hotel include complimentary wireless Internet access, a television in a common area, and tour/ticket assistance.

прикажи повеќе

Hotel facilities

 • Air conditioner
 • Laundry
 • Cleaning
 • Lifts
 • Reception
 • Transfer
 • Internet
 • Bar
 • Restaurant
 • Health and Spa
 • Business installations
 • Parking

Room facilities

May include:,

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!