NH Amsterdam Museum Quarter

Amsterdam, Netherlands
HOBBEMAKADE 50, 1071 XL AMSTERDAM, NETHERLANDS
Tripadvisor Score: 4.0
NH Museum Quarter is located a 7-minute walk from both the Van Gogh Museum and Rijksmuseum, housed on the Museum Square. The hotel offers a 24-hour room service and on-site fitness facilities. Free Wi-Fi is available. NH Museum Quarter is located a 5-minute walk from the Heineken Brewery. The Ruysdaelkade tram stop is located 150 m away and offers access to Amsterdam Central Station with trams 16 and 24. Leidse square is a 14-minute walk from this accommodation. A breakfast buffet is offered every morning.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!