NH Collection Amsterdam Grand Hotel Krasnapolsky

NH Collection Amsterdam Grand Hotel Krasnapolsky

Amsterdam, Netherlands
DAM 9, NL 1012 JS AMSTERDAM, NETHERLANDS
Tripadvisor Score: 4.5
од
EUR39843EUR
2 возрасни
This 5-star hotel, in the heart of Amsterdam, is set on the edge of the famous Dam Square and opposite the Royal Palace. NH Collection Grand Hotel Krasnapolsky benefits from a grand cafe and a winter garden on site. Free WiFi is available. Set in a 19th-century building, the spacious hotel rooms have their own features. All rooms are stylishly furnished with parquet floors, high quality beds and modern facilities. Each has an en suite bathroom and coffee/tea making facilities for extra comfort.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!