Novotel Amsterdam City

Amsterdam, Netherlands
EUROPABOULEVARD 10, NL 1083 AD AMSTERDAM, NETHERLANDS
Tripadvisor Score: 4.0
The city of Amsterdam has so many things to offer. Business and leisure are easily combined. Novotel Amsterdam City is a 4-star family hotel in the heart of Amsterdam' business district, near the RAI Congress Center. Amsterdam RAI station is within walking distance. From here you can easily reach Amsterdam' city centre and Schiphol Airport in just 15 minutes. The hotel is ideal for a city trip with the family or business meetings. Come and relax at Novotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!