Royal Amsterdam Hotel

Amsterdam, Netherlands
REMBRANDTPLEIN 44, AMSTERDAM, NL
City Centre-rembrandtsplein поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
This city hotel is 400 metres from Flower Market and 850 metres from Royal Theatre Carré. Shopping centre Kalvertoren is 450 metres away. Amsterdam City Centre is a great choice for travellers interested in chocolate, food trucks and Christmas markets. The property is located on the Rembrandt Square in the city centre of Amsterdam. It offers non-smoking rooms with free Wi-Fi access. Each room here offers cable TV and air conditioning and a private bathroom with a bath or shower and a hairdryer. The room size ranges from 9 m2 to 30 m2, depending on the room category. In this cosy hotel guests will find a 24-hour front desk and a terrace. Other facilities offered at the property include meeting facilities, a shared lounge and a ticket service.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!