Steigenberger Airport Hotel Amsterdam

Steigenberger Airport Hotel Amsterdam

Amsterdam, Netherlands
STATIONSPLEIN ZW 951, 1117 CE SCHIPHOL, NETHERLANDS
Tripadvisor Score: 4.0
од
EUR8260EUR
2 возрасни
The hotel is located near Amsterdam Schiphol Airport, next to the Amsterdam Forest and near the city centre of Amsterdam. The 440 rooms & suites and the interior of the hotel are decorated in a modern style with natural colours. The good accessibility thanks to the free shuttle service to and from the international railway station and Amsterdam Schiphol airport and direct access to the A4 and A9 motorways, makes the hotel the perfect location for a business or leisure trip.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!