The Arcade Hotel

Amsterdam, Netherlands
SARPHATIPARK 106,AMSTERDAM,HOLLAND 1073 EC
Tripadvisor Score: 3.5
од
EUR9400EUR
2 возрасни
Non smoking hotel placed in Pijp area, 600 m from Heineken Experience and 1,9 km from RAI Convention Centre. Free tea or café in the common area and WI-FI in the rooms. In addition, The Arcade provides with launderette, bike rental and flowers, 24 hours reception, a library with comics, garden and terrace. The rooms are equipped with a flat-screen TV and gaming possibilities (game console and games). The organic breakfast offers Italian hams, Dutch cheese, fruit, salads, cereals and DIY fresh waffles.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!