XO Hotels Blue Tower

Amsterdam, Netherlands
LEEUWENDALERSWEG 21 1055 JE AMSTERDAM NETHERLANDS
Tripadvisor Score: 3.5
This hotel is situated at the edge of Amsterdam city centre. The historical centre of Amsterdam, the Rai Congress Centre, the train station and the Sloterdijk, Zuid-As and WTC business parks are all just 10 minutes away by car or 15 minutes by direct bus, tram or train. Guests will find restaurants and a shopping square directly next to the hotel and the hotel is located 5 kms to the city centre. Schiphol Airport is a 15-minute drive from the hotel. This city hotel is the perfect base from which to discover Amsterdam and its surrounding area thanks to its accessibility both by car and public transport. Renovated in 2017, it comprises a total of 186 rooms over 11 floors.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!