XO Hotels City Centre

Amsterdam, Netherlands
BEURSSTR 11-19, 1012 JT, AMSTERDAM, NETHERLANDS
Near The Old Church поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.0
од
EUR31659EUR
2 возрасни
XO Hotels City Centre is divided over ten monumental buildings, which date back to the 18th century. The hotel is located in the historical heart of Amsterdam right in front of the Beurs van Berlage. The hotel rooms have a private bathroom, a flatscreen television, free WiFi and a Nespresso machi...XO Hotels City Centre is divided over ten monumental buildings, which date back to the 18th century. The hotel is located in the historical heart of Amsterdam right in front of the Beurs van Berlage. The hotel rooms have a private bathroom, a flatscreen television, free WiFi and a Nespresso machine. The famous Anne Frank house, the Van Gogh museum, the Rembrandthuis and the red light district are in walking distance of the hotel. The hotel can easily be reached from Schiphol airport by train in 15 minutes. From Amsterdam Central Station it is a 10 minute walk to the hotel.

прикажи повеќе

Hotel facilities

Garage

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!