Hotel Abro Necatibey

Ankara, Turkey
NECATIBEY CADDESI NO.28, KIZILAY, ANKARA, TURKEY
Tripadvisor Score: 2.5
Suitable for business and leisure guests alike, this modernly decorated 43-room hotel is centrally located in Ankara. Kizilay is less than a 10 minutes' walk away and local amenities can be found within close proximity to the hotel. Features of the hotel include a lobby bar and rooftop restaurant with great views over the city. For sightseers, Atatürk's Mausoleum is approximately a 25-minute walk from the hotel and the Museum of Anatolian Civilisations is a similar distance. Public transport runs in front of the hotel and Ulus Train Station is just 2 km away, while Sihhiye metro is at 450 m.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!