Mina 1

Ankara, Turkey
ATAC 1 SOKAK NO 22 KIZILAY, ANKARA, TR
A stay at Mina 1 Hotel places you in the heart of Ankara, within a 15-minute walk of Ankara Art Playhouse and Kizilay Square. This hotel is 0.7 mi (1.1 km) from Kurtulus Park and 0.8 mi (1.4 km) from State Art and Sculpture Museum.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!