SHERWOOD PRIZE HOTEL

Sherwood Prize Hotel is located in Antalya 15 km to the Airport, 50 m to the bea
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2544EUR
за 2 возрасни
видете детали
MERVE SUN SIDE HOTEL & SPA

MERVE SUN SIDE HOTEL & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 65 км од аеродромот во Анталија. 2kм од центарот на Сиде. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: 400м од плажа. Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни чадори и лежалки. Пешкири со депозит. Спорт и забава: Отворен и затворен базен (во текот на летната сезона затворен), базен за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, забавна програма...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3083EUR
за 2 возрасни
видете детали
JUSTINIANO PARK CONTI

JUSTINIANO PARK CONTI

Локација: Хотелот се наоѓа на брегот на Аланија, оддалечен од центарот на Аланија на 35 км. со долга сопствена песочна плажа. Хотелот е оддалечен 90 км. од аеродромот во Анталија. Спорт и забава: Хотелот располага со паркинг, пикадо, билијард, фитнес центар, фризер, ресторан од хотелот, пинг-понг, сауна, аква парк, масажа, турска бања, спортови на вода, нуркање, сурфање, хемиско чистење, фах услуги, разни анимации, ноќен клуб со ДЈ, вечерни анимации и забава, одбојка на плажа...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3333EUR
за 2 возрасни
видете детали
EFTALIA AYTUR

EFTALIA AYTUR

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија. Плажа: Приватна плажа, 40м од хотелот, камчеста, опремена со лежалки и чадори за сонце покрај базените се бесплатни. На плажата се доплаќаат. Пат го дели хотелот од плажата. Спорт и забава: Надворешни базени за возрасни и деца, фитнес центар. Со доплата: Турска бања, сауна, парна бања, водни спортови и масажи. Еднаш во неделата жива музика – Турска вечер. За децата има детско игралиште.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3344EUR
за 2 возрасни
видете детали
SIDE TEMPLE HOTEL

SIDE TEMPLE HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 65 км од аеродромот во Анталија. 500м од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број на соби 44 во еднокатни згради. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: На 1км од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори и лежалки (бесплатни). Хотелот нуди бесплатен превос до плажа, два пати наутро и два пати попладне. Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца, пинг понг. Со доплата: спортови на вода.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3483EUR
за 2 возрасни
видете детали
WIEN STAR HOTEL

WIEN STAR HOTEL

Локација: 50 метри од плажата со песок и шиндра (премин на пат, услуга за плажа што се плаќа) од шеталиштето полно со продавници, ресторани и сл., На еден и пол километар од центарот, на 120 км од аеродромот. Спорт и забава: Мал отворен базен, билјард, одбојка на плажа, спортови на вода покрај плажа, повремено турска вечер во сезоната.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3522EUR
за 2 возрасни
видете детали
KONAKLI NERGIS HOTEL

KONAKLI NERGIS HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Konakli, на 12км од Аланија и 120км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска приватна плаќа на 150м од хотел, песок со камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за плажа со доплата.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3656EUR
за 2 возрасни
видете детали
VIKING SUITE HOTEL

VIKING SUITE HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Кемер, 55 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупно број на соби 55. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: Хотелска плажа, 800м од хотелот, со камен и лежалки се бесплатни. Пешкири за плажа со доплата. Превозот до плажа е бесплатен. Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца. Пинг понг, пикадо, водени спортови со доплата.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3756EUR
за 2 возрасни
видете детали
CLUB SIDE COAST HOTEL

CLUB SIDE COAST HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 55 км од аеродромот во Анталија. 13kм од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 323 соби во две згради. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: На 450м од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири. Превоз до плажа на секои 10 минути (бесплатно) Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3778EUR
за 2 возрасни
видете детали
SURAL GARDEN

SURAL GARDEN

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Colakli, 9км од Side и 55км од аеродромот во Antalya. Плажа: Хотелска плажа на 250 метри од хотелот, песочна со бесплатни лежалки и чадори за сонце.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3811EUR
за 2 возрасни
видете детали

ACAR HOTEL ALANYA

Локација: Хотелот се наоѓа во местото Обагол, оддалечен е 2,5 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive (се вклучено) на база на шведска маса. Плажа: Хотелската песочна плажа е оддалечена околу 150 метри од хотелот (дел од јавна плажа). Лежалките и чадорите се наплаќаат (околу 2-4 € за 1 лежалка и чадор). Пешкири на плажа се доплаќаат. Пристапот до плажа е преку подземен тунел. *ГРАТИС сместување за 2 деца (прво дете до 14 год, второ дете до 3 години)
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3867EUR
за 2 возрасни
видете детали
TU CASA GELIDONYA HOTEL

TU CASA GELIDONYA HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, 60км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска сопствена плажа на 150м од хотелот со камчиња, лежалки, чадори се бесплатни.Пешкири на плажа со доплата. Спорт и Забава: Надворешен и внатрешен базен (затворен во летниот период)за деца и возрасни, водени лизгалици, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг. Со доплата:водени спортови на плажа, масажа, салон за убавина, парна бања, билјард и комјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3944EUR
за 2 возрасни
видете детали
MONTE CARLO HOTEL

MONTE CARLO HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Обагол, 1км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive Плажа: Приватна плажа која се наоѓа на 70 м од хотелот, преку патот, со тунел под земја, песочна и камчеста, опремена со лежалки и чадори за сонце кои се бесплатни. Спорт и забава: Надворешен базен со посебен дел за деца, 2 водна лизгалка, пинг понг, одбојка на плажа...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3989EUR
за 2 возрасни
видете детали
NUMA KONAKTEPE HOTEL (EX.SMARTLINE NUMA KONAKTEPE HOTEL)

NUMA KONAKTEPE HOTEL (EX.SMARTLINE NUMA KONAKTEPE HOTEL)

Хотел Конактепе 4 * се наоѓа во областа Конакли, на 11 км од Аланија. Хотелот е отворен во 1997 година. Конактепе е една 4-катна зграда со голема соседна територија. Гостопримливата атмосфера на хотелот им овозможува на туристите пријатен престој далеку од вревата во градот.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4100EUR
за 2 возрасни
видете детали
LARISSA MARE BEACH

LARISSA MARE BEACH

Локација: Хотелот е лоциран во областа Beldibi, 15км од центарот на Кемер и 35км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска плажа, со камчиња. Лежалки на плажа и чадори за сонце не се наплаќаат. Сместување: Вкупен број на соби 100. Спорт и забава: Отворен базен за возрасни и деца, лизгалица на вода, Турска бања, сауна, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода, масажа и билијард, дополнително се наплаќаат.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4229EUR
за 2 возрасни
видете детали
KAILA KRIZANTEM HOTEL

KAILA KRIZANTEM HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа на 1,5 km од Аланија, а неговата приватна плажа е на 50 m одалеченост. Плажа: На плажата на располагање ви се бројни рекреативни активности. Услуга: All Inclusive Сместување и содржини: Хотелот има теретана, сауна и традиционален хамам, 2 отворени базена со тобогани. Сите соби имаат балкон. Ресторанот служи традиционална турска кујна, а во барот покрај базените служат разни пијалоци, вклучувајќи и коктели.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4244EUR
за 2 возрасни
видете детали
OBASTAR HOTEL

OBASTAR HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во регионот Обагол, 2,5 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродормот Анталија... Плажа: Приватна плажа која се наоѓа 70м од хотелот, песочна плажа, со лежалки и чадори за сонце, како и пешкири за плажа се бесплатни.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4267EUR
за 2 возрасни
видете детали
DREAM WORLD RESORT

DREAM WORLD RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 58км од аеродромот во Анталија. 7kм од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 250 соби. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: На 750м од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири. Спорт и забава: Надворешни и внатрешни (затворени во летната сезона) базени за возрасни и деца..
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4289EUR
за 2 возрасни
видете детали
SAYANORA PARK HOTEL

SAYANORA PARK HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 65 км од аеродромот во Анталија. 1kм од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број на соби 102 во главната зграда и во делот од паркот. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: На 400м од хотелот. Хотелска приватна камчесто-песочна плажа со чадори и лежалки (со доплата). Покрај базенот се бесплатни. Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца, пинг понг.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4467EUR
за 2 возрасни
видете детали
SENZA GARDEN HOLIDAY CLUB

SENZA GARDEN HOLIDAY CLUB

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Konakli, на 8км од Аланија и на 115км од аеродромот во Анталија. Услуга: Ultra All Inclusive Плажа: Хотелска плажа, песок со ситни камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Спорт и Забава: Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалки на вода...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4467EUR
за 2 возрасни
видете детали