Akra Hotel

Antalya, Turkey
LARA YOLU 07100, ANTALYA, TURKEY
Lara Beach/waterfront поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.5
од
EUR16752EUR
2 возрасни
Designed as a multi-functional holiday resort and business hotel, it is ideal for holidaymakers and business travellers alike. Located 3 km from the city centre on the cliffs above the Mediterranean, there are beautiful views across the bay to the Taurus Mountains. Comprising of 482 rooms over 10 floors, the hotel features a private bathing platform at sea-level, outdoor and indoor facilities and the aqua park situated next door to the hotel. Annex rooms are located on an annexed building.(Some facilities may not be operational year round due to weather/seasonal conditions).

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
пребарување