Concorde de Luxe Resort

Antalya, Turkey
KEMERAGZI TESISLER CD. AKSU, 358/1
This resort is inspired by Concord jet plane, located right by Lara beach, to the east of Antalya. The city centre is around 15 kilometres away and the Antalya airport is roughly 10 kilometres from the hotel. The hotel is within an easy reach to the Belek golf courses, theme parks and historical attractions like Perge, Aspendos and Kaleiçi(Old town). The hotel welcomes guests into a spacious and well-lit lobby with a modern 24-hour reception and plenty of seating. The chic Da Vinci and Asiana restaurant offers the highest luxury in à la carte style.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!