Intercontinental Aqaba

Aqaba, Jordan
KING HUSSEIN STREET, AQABA , 2311, JORDAN
Tripadvisor Score: 4.5
This luxurious hotel has a fantastic private beach on the shores of the Black Sea. In addition, it has excellent access to the city center as well as to the airport. All the rooms are very spacious and bright and have all the necessary services that will make you feel at home. The hotel offers an excellent spa, with various body treatments where you can relax and unwind. If you are traveling as a family, there is babysitting for the little ones as well as activities and entertainment. There is also a WIFI Internet connection and a business center available throughout the day.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!