Arusha Center Inn

Arusha, Tanzania
PANGANI STREET, ARUSHA, TZ
Near Uhuru Monument поглед на мапата
With a stay at Arusha Center Inn in Arusha, you'll be within a 5-minute walk of Uhuru Monument and Arusha Declaration Museum. This hotel is 27.4 mi (44.1 km) from Arusha National Park and 0.4 mi (0.6 km) from Arusha Stadium.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!