Arusha Tourist Inn

Arusha, Tanzania
SOKOINE ROAD, ARUSHA, TZ
Near Arusha Stadium поглед на мапата
Located in Arusha, Arusha Tourist Inn is a 5-minute drive from Arusha Stadium and 5 minutes from Uhuru Monument. This hotel is 27.8 mi (44.7 km) from Arusha National Park and 0.8 mi (1.2 km) from Arusha Declaration Museum.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!