Co Msasani Guest House

Arusha, Tanzania
MBAUDA RD, MOROMBO CHECK POINT, MSASAN, ARUSHA, TZ
With a stay at Co Msasani Guest House in Arusha, you'll be 30.2 mi (48.6 km) from Arusha National Park and 2.8 mi (4.5 km) from Arusha Stadium. This guesthouse is 2.9 mi (4.6 km) from Uhuru Monument and 2.9 mi (4.7 km) from Arusha Declaration Museum.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!