Swahili Home Stay

Arusha, Tanzania
KWA MREFU, BARAA, ARUSHA, TZ
When you stay at Swahili Home Stay in Arusha, you'll be within a 10-minute drive of Uhuru Monument and Arusha Declaration Museum. This guesthouse is 28.4 mi (45.7 km) from Arusha National Park and 1.5 mi (2.5 km) from Arusha Clock Tower.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!