Art Hotel Athens

Athens, Greece
MARNIS, 27
This is an elegant boutique hotel ideally situated as a perfect base from which to explore the city. There is a wide range of restaurants, bars, cafés, shopping streets and entertainment venues in the area. The hotel is within walking distance of the National Theatre, the Archaeological Museum, the Acropolis, and the ancient area of Plaka. Facilities on offer include a lobby with 24-hour reception, currency exchange, a café, a restaurant, and Internet access. For an additional fee, guests may use the room and laundry services.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!