Athenaeum Eridanus Luxury Hotel

Athenaeum Eridanus Luxury Hotel

Athens, Greece
78 Panagi Tsaldari, Athens
Located in the heart of Athens, Eridanus Luxury Art Hotel features classically decorated rooms with marble bathrooms. It offers a buffet breakfast. The interiors of Eridanus Luxury Art Hotel feature stylish colour combinations, authentic ceiling frescos and smart lighting. They come with a satellite LCD TV, air conditioning and coffee maker. A fully equipped gym with steam bath is also at your disposal during your stay. Within walking distance from Eridanus, guests can reach the vibrant nightlife of Psiri and Kerameikos, the Monastiraki flea market and the picturesque area of Plaka.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!