Athenaeum Smart Hotel

Athens, Greece
127 LEOFOROS ANDREA SIGGROU, ATHENS, GR
This charming hotel is located in Athens. The property consists of 60 guests rooms. Customers may take advantage of the Wi-Fi connection throughout. The reception is open 24/7. Athenaeum Smart Hotel provides a specially designed family room ideal for families travelling with little children. Pets are not permitted on the premises.

прикажи повеќе

Hotel facilities

 • NO Small pets allowed (under 5 kg)
 • NO Large pets allowed (over 5 kg)
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Car park
 • NO Garage
 • 24-hour reception
 • Check-in hour 18:00 –
 • Check-out hour – 11:00
 • Wi-fi

Room facilities

 • Room size (sqm)
 • Number of bedrooms
 • NO Disability-friendly bathroom
 • Wi-fi
 • Internet access
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Smoking rooms

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!