Cecil Hotel

Athens, Greece
39 ATHINAS, ATHENS, GR
Tripadvisor Score: 3.5
од
EUR6700EUR
2 возрасни
The Hotel occupies a beautifully renovated neo-classical building in the heart of old Athens,close to the Ancient Market and the New City Market.The picturesque neighborhoods of Plaka,Psirri,Acropolis and the Parliament are very close.The hotel offers easy walking access to restaurants and nightclubs offering all forms of daytime and evening entertaintment. It is 2 min from Momastiraki metro station and only 45min from the airport and 25min from Pireaus port Its place,services and its magnificent view from the roof terrace,makes it an ideal residence for businness and leisure travelers.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
67
2 возрасни
/ноќ
29
67
2 возрасни
/ноќ
30
67
2 возрасни
/ноќ