ICEBERG BANSKO

ICEBERG BANSKO

Локација: на околу 800м од главната гондола. Сместување: вкупно 35 соби, на 3 ката, лифт. Сите соби и апартмани имаат греење, сателитска ТВ, телефон, интернет конекција, мини бар, тепих на под, купатило со туш и фен. Содржини: Рецепција, сеф на рецепција (со доплата), услуга во соба, ски гардероба, Wi-Fi, конференциски сали, главен ресторан, лоби бар, механа (традиционален ресторант), Спа центар. Бесплатно користење на базен со дел за деца, Џакузи, фитнес, соба со пареа, ски гардероба, превоз до гондола...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2729EUR
за 2 возрасни
видете детали
MARIA ANTOANETA RESIDENCE

MARIA ANTOANETA RESIDENCE

Локација: Хотелот е лоциран покрај реката Глазне, на околу 300м од главната гондола и околу 800м од центарот на Банско. Сместување: Хотелскиот комплекс е изграден во 2011 год. и се состои од 5 згради кои се меѓусебно поврзани. Содржини: Рецепција, сеф на рецепција (се доплаќа), менувачница, услуга во соба, Wi-Fi во лоби бар (бесплатен), ски гардероба, лоби бар, главен ресторант, A’la Carte ресторан, доктор (на повик). Бесплатно користење на базен, сауна, соба со пареа, ски гардероба, креветче за бебе (на барање), превоз до главната гондола, отворен паркинг со ограничен број на паркинг места. Масажа, Спа третмани дополнително се наплатуваат. Домашни миленичиња е дозволено само со претходна потврда од хотелот и со доплата.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3167EUR
за 2 возрасни
видете детали
CASA KARINA

CASA KARINA

Локација: во центарот на Банско, на 200 м од гондолата. Хотелски содржини: рецепција со сеф,надворешен паркинг, интернет, конференциска сала, ресторан, лоби бар, внатрешен базен, сауна, фитнес, масажа, џакузи. Опременост на студијата и апартманите: ТВ, телефон, интернет, сеф, фрижидер, кујна, бања, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3375EUR
за 2 возрасни
видете детали
SAINT GEORGE PALACE

SAINT GEORGE PALACE

Локација: 800м од гондолата, 3 км од градот Капацитет: хотелот располага со 85 соби,секоја соба има опремена кујна, дневен простор, тоалет, сателитска ТВ Хотелски содржини: рецепцоја, ресторан, спа – центар, бар, затворен базен,сауна,џакузи, фитнес центар
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3443EUR
за 2 возрасни
видете детали
DREAM APARTMENT COMPLEX

DREAM APARTMENT COMPLEX

Локација: 350 метри од гондолата Сместување: хотелот располага со 58 соби, сите опремени со сателитска ТВ,простор за седење, тоалет, кујна. Содржини:спа и велнес центар, гардеробер за ски – опрема, ресторан.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3500EUR
за 2 возрасни
видете детали
EVELINA PALACE

EVELINA PALACE

Локација: на 100 метри од центарот на градот. Капацитет: 42 двокреветни соби, 3 свити и 2 апартмани. Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, затворен базен со дел за деца, фитнес, сауна, масажа, билјард, и пинг понг. Опременост на собите: два регуларни кревети и една дополнителна софа, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, фен, тоалет, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3900EUR
за 2 возрасни
видете детали
APART HOTEL WINSLOW HIGHLAND

APART HOTEL WINSLOW HIGHLAND

Локација: на само 100 метри од ски-лифтот. Се наоѓа на околу 1,5 км од центарот на градот и се наоѓа во тивок дел од Банско. Сместување: Апартхотелот има 30 апартмани дизајнирани да обезбедат пријатна, и релаксирачка атмосфера во текот на зимата.Секој апартман има комплетно опремена кујна, дневна соба со сателитска ТВ, купатило со туш или када и тераса. Содржини: хотелот има голем парк со богата вегетација, клупи и детско игралиште.Располага со рецепција...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3929EUR
за 2 возрасни
видете детали
MURA BANSKO

MURA BANSKO

Локација: на патот од ски лифтовите, блиску до реката Глазне и центарот на Банско. Содржини:скии остава, 24 часовна рецепција, амам, топла када, џакузи, сауна, бар, ресторан, бесплатен Wi-Fi низ целата област,главен ресторан, лоби бар, фитнес центар, џакузи, сауна, парна бања, масажа, релакс соба. Бесплатен паркинг. Сместување: 140 сместувања, најчесто се двокреветни соби. Сите се опремени со туш кабина, ве це, фен, кабелска телевизија, телефон, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4014EUR
за 2 возрасни
видете детали
ZARA

ZARA

Локација: Во западниот дел на Банско, 500 метри од центарот, 400 метри од ски Гондолата. Хотелски содржини: базен (со дел за деца), џакузи, салон за убавина, турска бања, парна бања, сауна, масажа, фитнес центар, забавен дел со аниматори за деца, електронски игри, билјард, пикадо, пинг-понг маса, изнајмување велосипеди, јавање коњи, безжичен интернет, бесплатен превоз до Гондолата на секој 30 минути. Опременост на собите: централно греење, фрижидер, ТВ со кабловска телевизија, радио, мини сеф, балкон, безжичен интернет, бања.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4480EUR
за 2 возрасни
видете детали
GRAND ROYALE

GRAND ROYALE

Локација:на околу 500м од главната гондола и на околу 1км од центарот на Банско. Содржини: Рецепција, сеф на рецепција, услуга во соба, rent a car, Wi-Fi интернет во лоби бар, ски гардероба, лоби бар, дневен бар, бар покрај базен, главен ресторан, A’la Carte ресторан, конференциска сала. Бесплатно користење на базен со дел за деца, соба со пареа, Финска сауна, арома сауна, клуб за деца, ски гардероба, превоз до главна гондола, интернет конекција...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4700EUR
за 2 возрасни
видете детали
ROYAL PARK & SPA HOTEL

ROYAL PARK & SPA HOTEL

Локација:има одлична локацијана пешачко растојание од гондолата. Сместување: Хотелот располага со 135 апартмани и 57 двокреветни соби. Сите соби имаа САТ ТВ, тоалет, фен и минибар. Хотелски содржини: Ресторан, лоби бар, СПА центар (затворен базен, сауна, парна бања) и паркинг.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4850EUR
за 2 возрасни
видете детали
ORBILUX

ORBILUX

Локација: се наоѓа на само 500 метри од гондолата. Сместување: Апартманите се модерно уредени и со опремена кујна, балкон, САТ ТВ, фрижидер , а некои имаат и машина за перење алишта. Содржини: располага ресторан каде се служи Бугарска кујна, детска просторија и СПА центар со сауна, парна бања , фитнес центар и простории за масажа и паркинг. WiFi е достапно во лобито со доплата.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4850EUR
за 2 возрасни
видете детали

GRAND HOTEL BANSKO

LocationThis hotel is located in Bansko. The nearest airport is Sofia (SOF).FacilitiesThe hotel has a lift and features 190 rooms. The friendly staff at the reception desk in the lobby are happy to answer any questions. A conference room is among the facilities and amenities available at the hotel. Wireless internet access (no extra charge) is provided in public areas. Children can enjoy the playground. Guests arriving by car can park their vehicles in the car park. Other services include a hotel shuttle bus.RoomsAir conditioning and central heating ensure that rooms maintain comfortable temperatures. A balcony is included as standard in some rooms. A minibar is provided. Additional features include a refrigerator and a mini fridge. Equipped with internet access, a telephone and satellite television, the rooms provide many ways for guests to stay connected and entertained. Bathrooms are equipped with a shower and a hairdryer. 1 family room is available for parents with children.Sports/EntertainmentThe pool area, which includes indoor and outdoor pools, is the perfect place and relax and recharge. A hot tub can soothe sore muscles (no extra charge). There are a variety of leisure facilities and services to choose from, including a gym, a spa, a sauna, a steam bath, a beauty salon, massage treatments and a solarium. Additional leisure activities include a dance club, a casino and a nightclub. Copyright GIATA 2004 - 2021. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 124971MealsThe dining area includes 2 restaurants and a bar. A variety of catering options can be booked. Guests can choose between half board and full board. Breakfast and a comprehensive dinner buffet offer culinary delights every day.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5100EUR
за 2 возрасни
видете детали
PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

Локација: 700 метри од Гондолата, на 1км од центарот на Банско. Хотелски содржини:рецепција, менувачница, лоби бар, дневен бар, бар покрај базен, два ресторани, отворен и затворен базен, ски остава, фитнес, клуб за деца, конференциска сала, WIFI во лоби на хотелот.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5750EUR
за 2 возрасни
видете детали
ORES BOUTIQUE HOTEL

ORES BOUTIQUE HOTEL

Локација: оддалечен е 200 метри од гондолата и 1,5 км од центарот на град. Сместување: има вкупно 54 сместувачки единици поделени во неколку категории,стандардни соби и апартмани. Секоја соба има бања, ТВ, телефон, мини бар или фрижидер. Содржини: главен ресторан кој служи оброци на табла, лоби бар. Wi-Fi е достапен низ хотелот. Хотелот има паркинг и скијачка соба,спа центар. Спа центарот располага со базен, сауна, турска бања, римска бања, зона за релаксација.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6086EUR
за 2 возрасни
видете детали
BELVEDERE HOLIDAY CLUB

BELVEDERE HOLIDAY CLUB

Локација: во центарот на Банско, на 400 м од гондолата Капацитет: студија и апартмани со една или две спални. Хотелски содржини: рецепција со сеф, паркинг со наплата, конференциска сала, џакузи, сауна, внатрешен и надворешен базен, фитнес, лоби бар, спа центар, ресторан. Опременост на студијата и апартманите: кујна, бања, интернет, минибар/фрижидер, ТВ, телефон, фен.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6160EUR
за 2 возрасни
видете детали
REGNUM HOTEL & SPA

REGNUM HOTEL & SPA

Локација: Се наоѓа на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско. Хотелски содржини: ресторант и шведска маса, лоби и наргиле бар, ноќен бар, фитнес центар, соба за забава, детски клуб, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, салон за убавина, конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг,достапност за хедикепирани лица и SPA центар.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6160EUR
за 2 возрасни
видете детали
SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA

SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA

Локација: на 800м од Гондолата, на 1,5 км од центарот на Банско. Капацитет: 5 згради, 100 двокреветни соби, 7 луксузни, 98 студија и апартмани. Хотелски содржини: 3 ресторани, лоби бар, ноќен клуб, буда бар, 3 конференциски сали, спа центар (сауна, парна бања, затворен базен, снежна соба) фитнес, интернет пристап, менувачница, ски остава, мини маркет, паркинг
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6429EUR
за 2 возрасни
видете детали
LION BANSKO

LION BANSKO

Локација: на 450 метри оддалеченост од Гондолата Капацитет: 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани. Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, сеф, паркинг. Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, бања, балкон(не сите)
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6586EUR
за 2 возрасни
видете детали
APART HOTEL WINSLOW INFINITY AND SPA

APART HOTEL WINSLOW INFINITY AND SPA

Хотелот е составен од 3 згради со заедничка градина, се наоѓа на 350метри од гондолата. На својте гости им нуди пријатен престој, со својте просторни апартмани кои се опремени со кујна, сопствен тоалет, тв. исто хотелот располага со СПА центар кој им е на располагање на гостите, внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6729EUR
за 2 возрасни
видете детали