SAINT GEORGE PALACE

SAINT GEORGE PALACE

Локација: 800м од гондолата, 3 км од градот Капацитет: хотелот располага со 85 соби,секоја соба има опремена кујна, дневен простор, тоалет, сателитска ТВ Хотелски содржини: рецепцоја, ресторан, спа – центар, бар, затворен базен,сауна,џакузи, фитнес центар
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2667EUR
за 2 возрасни
видете детали
FRIENDS

FRIENDS

Локација: се наоѓа во прекрасниот планински град Банско Хотелот располага со 41 модерни и стилски опремени соби. Сите соби во хотел се со удобни и имаат минибар, телевизор со кабловска телевизија, телефон,и бесплатен Wi-Fi интернет. За целосен одмор и рекреација располагаме со релакс зона, каде можете да уживате во нашата сауна, парна бања, џакузи и масажни третмани.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3314EUR
за 2 возрасни
видете детали
ICEBERG BANSKO

ICEBERG BANSKO

Локација: на околу 800м од главната гондола. Сместување: вкупно 35 соби, на 3 ката, лифт. Сите соби и апартмани имаат греење, сателитска ТВ, телефон, интернет конекција, мини бар, тепих на под, купатило со туш и фен. Содржини: Рецепција, сеф на рецепција (со доплата), услуга во соба, ски гардероба, Wi-Fi, конференциски сали, главен ресторан, лоби бар, механа (традиционален ресторант), Спа центар. Бесплатно користење на базен со дел за деца, Џакузи, фитнес, соба со пареа, ски гардероба, превоз до гондола...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3443EUR
за 2 возрасни
видете детали
MARIA ANTOANETA RESIDENCE

MARIA ANTOANETA RESIDENCE

Локација: Хотелот е лоциран покрај реката Глазне, на околу 300м од главната гондола и околу 800м од центарот на Банско. Сместување: Хотелскиот комплекс е изграден во 2011 год. и се состои од 5 згради кои се меѓусебно поврзани. Содржини: Рецепција, сеф на рецепција (се доплаќа), менувачница, услуга во соба, Wi-Fi во лоби бар (бесплатен), ски гардероба, лоби бар, главен ресторант, A’la Carte ресторан, доктор (на повик). Бесплатно користење на базен, сауна, соба со пареа, ски гардероба, креветче за бебе (на барање), превоз до главната гондола, отворен паркинг со ограничен број на паркинг места. Масажа, Спа третмани дополнително се наплатуваат. Домашни миленичиња е дозволено само со претходна потврда од хотелот и со доплата.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3660EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3971EUR
за 2 возрасни
видете детали
SAINT GEORGE SKI & HOLIDAY

SAINT GEORGE SKI & HOLIDAY

Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско Капацитет: 100 соби Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола , 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањ, факс, фотокопир SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, салони за масажа, спа и арома терапи, солариум, внатрешен базен и фитнес центар. Опременост на собите: сеф, бесплатен Wi Fi интернет, сателитска ТВ
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4629EUR
за 2 возрасни
видете детали
MURA BANSKO

MURA BANSKO

Локација: на патот од ски лифтовите, блиску до реката Глазне и центарот на Банско. Содржини:скии остава, 24 часовна рецепција, амам, топла када, џакузи, сауна, бар, ресторан, бесплатен Wi-Fi низ целата област,главен ресторан, лоби бар, фитнес центар, џакузи, сауна, парна бања, масажа, релакс соба. Бесплатен паркинг. Сместување: 140 сместувања, најчесто се двокреветни соби. Сите се опремени со туш кабина, ве це, фен, кабелска телевизија, телефон, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4629EUR
за 2 возрасни
видете детали
APART HOTEL WINSLOW HIGHLAND

APART HOTEL WINSLOW HIGHLAND

Локација: на само 100 метри од ски-лифтот. Се наоѓа на околу 1,5 км од центарот на градот и се наоѓа во тивок дел од Банско. Сместување: Апартхотелот има 30 апартмани дизајнирани да обезбедат пријатна, и релаксирачка атмосфера во текот на зимата.Секој апартман има комплетно опремена кујна, дневна соба со сателитска ТВ, купатило со туш или када и тераса. Содржини: хотелот има голем парк со богата вегетација, клупи и детско игралиште.Располага со рецепција...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4740EUR
за 2 возрасни
видете детали
APART HOTEL ASPEN
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4757EUR
за 2 возрасни
видете детали
ORBILUX

ORBILUX

Локација: се наоѓа на само 500 метри од гондолата. Сместување: Апартманите се модерно уредени и со опремена кујна, балкон, САТ ТВ, фрижидер , а некои имаат и машина за перење алишта. Содржини: располага ресторан каде се служи Бугарска кујна, детска просторија и СПА центар со сауна, парна бања , фитнес центар и простории за масажа и паркинг. WiFi е достапно во лобито со доплата.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4833EUR
за 2 возрасни
видете детали
DREAM APARTMENT COMPLEX

DREAM APARTMENT COMPLEX

Локација: 350 метри од гондолата Сместување: хотелот располага со 58 соби, сите опремени со сателитска ТВ,простор за седење, тоалет, кујна. Содржини:спа и велнес центар, гардеробер за ски – опрема, ресторан.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4850EUR
за 2 возрасни
видете детали
GRAND ROYALE

GRAND ROYALE

Локација:на околу 500м од главната гондола и на околу 1км од центарот на Банско. Содржини: Рецепција, сеф на рецепција, услуга во соба, rent a car, Wi-Fi интернет во лоби бар, ски гардероба, лоби бар, дневен бар, бар покрај базен, главен ресторан, A’la Carte ресторан, конференциска сала. Бесплатно користење на базен со дел за деца, соба со пареа, Финска сауна, арома сауна, клуб за деца, ски гардероба, превоз до главна гондола, интернет конекција...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4925EUR
за 2 возрасни
видете детали
MURITE CLUB HOTEL

MURITE CLUB HOTEL

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна. Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5286EUR
за 2 возрасни
видете детали
EVELINA PALACE

EVELINA PALACE

Локација: на 100 метри од центарот на градот. Капацитет: 42 двокреветни соби, 3 свити и 2 апартмани. Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, затворен базен со дел за деца, фитнес, сауна, масажа, билјард, и пинг понг. Опременост на собите: два регуларни кревети и една дополнителна софа, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, фен, тоалет, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5286EUR
за 2 возрасни
видете детали
GREEN LIFE SKI & SPA RESORT

GREEN LIFE SKI & SPA RESORT

Локација: 2км од центарот на Банско, 700м од гондолата. Содржини: Располага со ресторан, бар, конференциски сали, собна услуга, спа услуги. Се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин Опис на собите: вкупно 200 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, телефон, интернет, фен, бања, балкон
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5500EUR
за 2 возрасни
видете детали
ZARA

ZARA

Локација: Во западниот дел на Банско, 500 метри од центарот, 400 метри од ски Гондолата. Хотелски содржини: базен (со дел за деца), џакузи, салон за убавина, турска бања, парна бања, сауна, масажа, фитнес центар, забавен дел со аниматори за деца, електронски игри, билјард, пикадо, пинг-понг маса, изнајмување велосипеди, јавање коњи, безжичен интернет, бесплатен превоз до Гондолата на секој 30 минути. Опременост на собите: централно греење, фрижидер, ТВ со кабловска телевизија, радио, мини сеф, балкон, безжичен интернет, бања.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5614EUR
за 2 возрасни
видете детали
APART HOTEL WINSLOW INFINITY AND SPA

APART HOTEL WINSLOW INFINITY AND SPA

Хотелот е составен од 3 згради со заедничка градина, се наоѓа на 350метри од гондолата. На својте гости им нуди пријатен престој, со својте просторни апартмани кои се опремени со кујна, сопствен тоалет, тв. исто хотелот располага со СПА центар кој им е на располагање на гостите, внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5925EUR
за 2 возрасни
видете детали
ELEGANT LUX

ELEGANT LUX

Локација: се наоѓа на 1,5 км од центарот на Банско и 500 м од гондолата. Сместување: хотелот располага со 47 студија и апартмани.Сите соби се опремени со сателитска ТВ, фрижидер, мини кујна, бања. Семејните апартмани немаат кујна. Содржини: рецепција, лоби бар, ресторан, затворен базен, џакузи, сауна, турска бања, масажи, парна бања, фитнес, скиј соба, сеф, бесплатен Wi-Fi интернет на рецепција, паркинг,и мини автобуски превоз до гондола.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6343EUR
за 2 возрасни
видете детали
PLATINUM HOTEL & CASINO

PLATINUM HOTEL & CASINO

Локација:300м од главната гондола и околу 1kм од центарот на Банско. Сместување: главна зграда на 5 ката ,4 лифта. Сите соби имаат централно греење, кабловска ТВ, телефон, мини бар( со доплата), Wi-Fi (со доплата), тепих на под, купатило со туш, фен,бањарка. Содржини: Рецепција, сеф на рецепција (се доплаќа), менувачница, услуга во соба (се доплаќа), Wi-Fi интернет во лоби бар, ски гардероба, главен ресторант, таверна, лоби бар..
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6600EUR
за 2 возрасни
видете детали
SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA

SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA

Локација: на 800м од Гондолата, на 1,5 км од центарот на Банско. Капацитет: 5 згради, 100 двокреветни соби, 7 луксузни, 98 студија и апартмани. Хотелски содржини: 3 ресторани, лоби бар, ноќен клуб, буда бар, 3 конференциски сали, спа центар (сауна, парна бања, затворен базен, снежна соба) фитнес, интернет пристап, менувачница, ски остава, мини маркет, паркинг
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7129EUR
за 2 возрасни
видете детали