REGNUM HOTEL & SPA

Bansko, Bulgaria
Mestnost Asanica
од
EUR7600EUR
2 возрасни

Локација: Хотелот е лоциран на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско.
Хотелски содржини: ресторант и шведска маса, лоби и наргиле бар, ноќен бар, фитнес центар, соба за забава, детски клуб, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, салон за убавина, конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг,достапност за хедикепирани лица и SPA центар.

Опис на хотелот:
Локација: Хотелот е лоциран на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско.
Капацитет: Junior Sute, Executive Sute, Deluxe Sute, Grand Suites, Grand Superior Suites и King Suite.
Хотелски содржини: ресторант a-la-cate и шведска маса, летен дел за скара, Лоби бар, Ноќен бар, наргиле бар, Фитнес центар, соба за забава (пинг понг, football table, билијард), детски клуб и анимација, остава за багаж, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, продавница за сувенири, фризерски салон и салон за убавина, модерна конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг за гости на хотелот, подземна гаража со наплата, зелени површини и градина, Наем ан велосипеди, достапност за хедикепирани лица.
SPA & Wellnes: СПА и Велнес центар две фински сауни, парна бања, Туркса бања и автентичен амам), внатрешен базен за деца и возрасни, шок туш и тропски туш, солариум, два надворешни Jacuzzi и еден VIP надворешно Jacuzzi со топла минерална вода 36° C, Relax zone, Фитнес центар, витамин бар, три соби за поединечна масажа, една соба за масажа за две лица, една VIP соба за масажа за две лица со Jacuzzi.

Опременост на собите: 
- JUNIUR SUITE собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV, електричен бокал за топлење вода и тостер.
- Executive Sute има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, електричен бокал за топлење вода и тераса на барање.
- Deluxe Sute имаат големина од 49m2 до 74 m2  со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, електричен бокал за топлење вода и тераса на барање.
- Grand Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, LCD TV, електричен бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
- Grand Superior Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со две дневни соби, две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, електричен бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
- King Suite е наменет за оние кои сакаат голем комфорт и луксуз. Опремен е со дневна соба со кујна, две одвоени спални, две бањи со када и туш кабина, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса. Апартманот има прекрасен поглед кон Пирин Планина.

Во цената е вклучено:
- Транспорт до ски гондолата, користење на базен со детски дел, сауна, парна бања, амам, релакс соба, ски остава, контраст туш, џакзи.

Туристичка такса
* Доплата за туристичка такса за престој: 1€ за возрасен и деца 2-12г. на ден (уплата при резервација) 

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!