HOTEL MAGNOLIJA BECICI

HOTEL MAGNOLIJA BECICI

Локација: се наоѓа во Бечичи, недалеку од Будва, на растојание од 150 метри од морето. Најблиската самопослуга е оддалечена само 10 метри, а рестораните, баровите и кафулињата се на само 50 метри од хотелот. Центарот на Будва е оддалечен 2 км. Содржини:Ресторан со пространа тераса, служење традиционални јадења, бесплатен WI Fi интернет, надворешен базен, паркинг. Сместување: Секоја сместувачка единица има климатизација. Апартманите и собите во хотелот исто така имаат кабелска телевизија, фрижидер и приватна бања со туш. Балконот има поглед кон морето или базенот. www.hotel-magnolija.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6500EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL MONTENEGRO BEACH RESORT

HOTEL MONTENEGRO BEACH RESORT

Локација: Модерен високо квалитетен хотел, сместен веднаш до познатата плажа Бечичи. Тоа е одличен избор за семеен одмор. Сместување: сите собите имаат клима уред, кабелска телевизија, мини бар, телефон, сеф, бања и балкон. Содржини: Покрај ресторанот, аперитив бар, кафуле, интернет агол во лоби барот, безжичен интернет, фризерски салон , понудата на хотелот е дополнета со објекти како што се; ТВ, професионална билјард сала, конгресен центар со три сали, велнес центар со еден затворен и три помали отворени базени, сауна, турска бања и џакузи. Медицински центар кој нуди професионални масажи и просторија за пијано ја збогатија и диверзифицираа понудата на овој хотел, чии гости можат да ја користат и хотелската плажа покрај која има бар Текила и ресторан Експрес. www.montenegrostars.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9500EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL MEDITERAN

HOTEL MEDITERAN

Локација: се наоѓа на 100 метри од сопствената плажа. На гостите им е обезбеден дел од плажата Бечичи каде има ресторан-пицерија, како и лежалки и чадори кои се вклучени во цената. Еден дел од плажата е наменет за деца со детско игралиште и аниматор. Хотелски капацитети: Рецепција, a la carte ресторан, аперитив и лоби бар, национален ресторан, ноќен клуб, две градини со ресторани, две конференциски сали, конгресен и кино центар, сала за билјард и пинг-понг, уметничка галерија, фризер, продавници, паркинг со гаража . Спа и велнес центар со внатрешен и надворешен базен, два џакузи, две џакузи, неколку топла када и кабини, разни сауни, солариум, фитнес центар, центар за масажа, салон за убавина и. АКВА ПАРК: Единствен аквапарк на црногорското крајбрежје, вкупна површина од 7.500 м2, капацитет 1000 луѓе, со неколку каскадни базени, тобогани, неколку џакузи, вода и кафе барови, висорамнини за сончање, зелени површини. Посебен дел од аквапаркот е таканаречениот спортски комплекс - терени за тенис, кошарка и одбојка. Сместување: предвидено за гости во стандардни простории без балкони и стандардни простории со балкони, како и де луксузни соби. Собите имаат клима, мини бар, сеф, кабловска телевизија, директен телефон, интернет конекција, бања со фен или туш. www.mediteran.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9500EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL IBEROSTAR BELLEVUE

HOTEL IBEROSTAR BELLEVUE

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до песочна плажа (на растојание од околу 50 метри од хотелот) каде гостите на хотелот плаќаат лежалки и чадори по намалени цени. Содржини:Покрај главниот ресторан, неколку барови и ресторани кои служат национална и интернационална кујна, неколку барови, 24-часовна рецепција, продавница, перење и пеглање, голем надворешен базен со сончева тераса со шезлонги и чадори бесплатно за гостите во хотелот, пицерија, детски базен и игротека со програма за анимација, спортски објекти, аниматори, велнес и фитнес центар, конгресна сала, бесплатен паркинг. Сместување:удобни и функционални простории, сите опремени со има телефон, сателитска ТВ, централна климатизација, бања со фен и балкон или тераса. www.iberostar.com/en/hotels/budva/iberostar-bellevue/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=NA_IBSVOLEMEA_MYBUSINESS_ORGANIC_ORG_WW_EN_NA&utm_term=BVE
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR14100EUR
за 2 возрасни
видете детали
FALKENSTEINER MONTENEGRO Hotel

FALKENSTEINER MONTENEGRO Hotel

Локација: Пространата плажа се наоѓа на 200 метри од хотелот, уредена, опремена со лежалки и чадори за сонце кои се бесплатни за гостите на хотелот. До плажата може да се стигне за неколку минути пеш. Сместување:сите соби се опремени со балкон, Туш или бања, фен, Мини бар, телевизор со рамен екран,телефон, WIFI Содржини:Постојат неколку барови и ресторани од различни видови, од ресторани закуски на плажа, барови со аперитив на панорамската тераса покрај базенот, до ексклузивен а-ла-карте ресторан. Хотелот располага со велнес центар, кој нуди објекти и услуги како што се: базен, сауни, фитнес, разни видови на масажи, спа третмани, средства за лице, маникир, педикир. За време на летната сезона, хотелот организира детска и анимација за тинејџери, дневна програма за анимација за возрасни, спортска анимација, како и вечерна забава за деца и возрасни. Дополнителни содржини во хотелот вклучуваат интернет центар, нуркачки клуб, казино, продавница за сувенири, книжарница, бутик и фризер. БЕЛНЕС И СПА ЦЕНТАР Велнес & спа центарот обезбедува релаксација и благосостојба. Дизајниран според принципите на 5 елементи - земја, оган, вода, дрво и метал, зафаќа површина од 1500 м2. Гостите во хотелот можат длабоко да вдишат, да се занесат во професионален тим на масери и козметичари. На располагање се релаксирачки масажи или третмани, две сауни, две парни бањи или комплетно опремена теретана. Покрај горенаведеното, гостите имаат на располагање затворен и отворен базен, внатрешен и надворешен џакузи. www.falkensteiner.com/en/hotel-montenegro
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR15000EUR
за 2 возрасни
видете детали
Falkensteiner Hotel

Falkensteiner Hotel

Локација: Пространата плажа се наоѓа на 200 метри од хотелот, уредена, опремена со лежалки и чадори за сонце кои се бесплатни за гостите на хотелот. До плажата може да се стигне за неколку минути пеш. Сместување:сите соби се опремени со балкон, Туш или бања, фен, Мини бар, телевизор со рамен екран,телефон, WIFI Содржини:Постојат неколку барови и ресторани од различни видови, од ресторани закуски на плажа, барови со аперитив на панорамската тераса покрај базенот, до ексклузивен а-ла-карте ресторан. Хотелот располага со велнес центар, кој нуди објекти и услуги како што се: базен, сауни, фитнес, разни видови на масажи, спа третмани, средства за лице, маникир, педикир. За време на летната сезона, хотелот организира детска и анимација за тинејџери, дневна програма за анимација за возрасни, спортска анимација, како и вечерна забава за деца и возрасни. Дополнителни содржини во хотелот вклучуваат интернет центар, нуркачки клуб, казино, продавница за сувенири, книжарница, бутик и фризер. БЕЛНЕС И СПА ЦЕНТАР Велнес & спа центарот обезбедува релаксација и благосостојба. Дизајниран според принципите на 5 елементи - земја, оган, вода, дрво и метал, зафаќа површина од 1500 м2. Гостите во хотелот можат длабоко да вдишат, да се занесат во професионален тим на масери и козметичари. На располагање се релаксирачки масажи или третмани, две сауни, две парни бањи или комплетно опремена теретана. Покрај горенаведеното, гостите имаат на располагање затворен и отворен базен, внатрешен и надворешен џакузи. www.falkensteiner.com/en/hotel-montenegro
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR15000EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL SPLENDID Conference & Spa Resort

HOTEL SPLENDID Conference & Spa Resort

Локација:уникатниот хотел, највисока класа, сместен на крајбрежјето и покрај плажата, е врвна туристичка понуда во Црна Гора. Песочната хотелска плажа е одделена од хотелот само со шеталиште (ширина околу 5 м). Лежалки и чадори за сонце се достапни за гостите на хотелот без доплата. Содржини:за уживање во врвна храна и пијалоци, има главен ресторан со тераса и исклучителен стил на готвење во шведска маса. Исто така има лоби бар, аперитив бар во банкет, салон за цигари и вино, бар на базен, ексклузивен ресторан со поглед на море, бар на плажа и ресторан и велнес бар. Конференцискиот центар е опремен со најсовремени уреди за одржување на сите видови состаноци, конференции, презентации ... Гостите на хотелот бесплатно користат гаража, лежалки и чадори за сонце на хотелската плажа. Гостите кои ќе изберат да останат во хотелот „Сплендид“, исто така можат да го користат транспортот со хеликоптер, бидејќи ова е единствениот хотел на црногорското приморје, кој има хелиодром. Велнес и спа центар Во рамките на хотелот има уникатен спа и велнес центар, со турска бања, внатрешни и надворешни базени, разни сауни - термални, парни, инфрацрвени, билки. Масажи, физиотерапија, солариум, сауни, центар за убавина даваат можност за совршено опуштање и уживање. За гостите кои сакаат да се здобијат или да останат во добра форма, достапна е комплетно опремена теретана. Сместување: Сите соби и апартмани се опремени со голем 32-инчен ЛЦД телевизор, сателитски ТВ канали, платени ТВ канали (48 канали), филмови и игри на барање, е-пошта, хотелски услуги и дигитално радио, безбедносни аларми за пожар, сеф. www.montenegrostars.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR17500EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR23471EUR
за 2 возрасни
видете детали