FESTA CHAMKORIA

FESTA CHAMKORIA

Локација:на 1,2 км од центарот на Боровец и гондолата. Хотелот има 50 стандардни и луксузни соби. Содржини:лоби бар, ресторан, сеф на рецепција, wi-fi интернет, спа центар, затворен базен, фитнес сала, масажа, сауна, солариум, билјард, скијачка просторија, превоз до почетната станица на ски лифтот, паркинг со ограничен број места. Сместување: Хотелот има 50 стандардни и луксузни соби. Сите соби се опремени со САТ ТВ, телефон, мини бар, бања. Стандардни соби: брачен кревет. Помлад апартман: двокреветни кревети, софа кревет. Апартмани за 4 лица: една спална соба со два стандардни кревети и дневна соба со софа кревет.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6400EUR
за 2 возрасни
видете детали
BREZA

BREZA

Локација: хотелот се наоѓа во центарот на Боровец, на само 100 метри од гондолата. Сместување: хотелот има вкупно 29 соби,сите соби имаат бања (туш / тоалет) САТ ТВ, телефон. Содржини: Покрај ресторанот и лоби барот, хотелот има и детско катче, Wi-Fi е достапен во фоајето, сауна, амам и простории за масажа. Хотелот има паркинг и скијачка соба.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7114EUR
за 2 возрасни
видете детали
SAMOKOV

SAMOKOV

Локација: на 50 метри од гондолата Содржини: рецепција, три ресторани, диско, три барови, сеф, wi-fi интернет на рецепција, фризер и салон за убавина, затворен базен, солариум, сауна, масажа, таласотерапија, хидромасажа, фитнес сала, куглање, билијард, пинг-понг , скијачка соба и школа за скијање, паркинг. Сместување:хотелот содржи 250 двокреветни стандардни соби. Двокреветна соба за 2-3 лица (2 + 1): двокреветни со софа кревет, сателитска ТВ, телефон, мини бар, бања со туш или када, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7300EUR
за 2 возрасни
видете детали
RADINA'S WAY

RADINA'S WAY

Локација: 1,7 км од центарот на Боровец Содржини: рецепција, лоби бар, главен ресторан, а-ла-карте ресторан, wf-fi интернет, затворен базен, џакузи, сауна, парна бања, масажа, конференциска сала, паркинг, превоз до гондолата Сместување: хотелот има 30 стандардни соби, 15 семејни соби, 4 апартмани и 4 лукс апартмани опремени со нов и модерен мебел, A / C, LCD телевизор, интернет, телефон, фен, сеф.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7629EUR
за 2 возрасни
видете детали
LION BOROVETS

LION BOROVETS

Локација: Хотелот е на околу 1,5 км од центарот на Боровец и почетната станица на гондолата. Содржини: рецепција, лоби, лоби бар, ресторан, таверна, сеф, менувачница, билјард, Спа центар, затворен базен, сауна, фитнес, паркинг, минибус превоз до гондола. Сместување: Хотелот има 130 соби, 24 семејни соби, пет апартмани. Сите соби се реновирани во 2015 година и имаат бања, фен, ТВ, телефон и мини бар.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8143EUR
за 2 возрасни
видете детали
FLORA MAIN BUILDING

FLORA MAIN BUILDING

Локација:150 метри од ски лифтовите. Сместување: сателитска ТВ,Телефон,сеф во соба, бања со туш кабина Мини Бар Содржини:ресоран,лоби бар,затворен базен,сауна,џакузи,конференциска сала, менувачница,паркинг
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8314EUR
за 2 возрасни
видете детали
ICEBERG BOROVETS

ICEBERG BOROVETS

Локација: е оддалечен 150 метри од ски-лифтот. Сместување: хотелот располага со 104 соби, сите соби се опремени со бања со фен, мини бар, сателитска ТВ, телефон, некои со балкон и бесплатен Wi Fi. Содржини: рецепција, лоби бар, ресторан, ноќен бар, менувачница, билјард, пинг-понг, игротека и игралиште, салон за убавина, конференциска сала, деловен центар, паркинг. Спа центарот нуди затворен загреан базен, бар на базен, сауна, џакузи, салон за масажа и фитнес центар. Домашните миленици не се дозволени.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8314EUR
за 2 возрасни
видете детали
BOR

BOR

Локација: Хотелот е оддалечен од ски лифтот на околу 600 метри. Содржини: рецепција, ресторан, лоби бар, конференциска сала, сеф на рецепција, паркинг со ограничен број на места за паркирање, WI-FI во холот на хотелот, перална, детски клуб, ски остава, билијард. Од хотел до гондола има организиран бесплатен трансфер. Сместување:располага со соби и апартмани со одреден број кревети, телефон, сателитска ТВ, мини бар, бања со туш или када, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8486EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8900EUR
за 2 возрасни
видете детали
MUSALA (EX. YANAKIEV)

MUSALA (EX. YANAKIEV)

Локација: се наоѓа на одлична локација, во центарот на Боровец, на скијачката патека Содржини: рецепција, лоби, лоби бар, пијано бар, ресторан, ресторан за брза храна, спа центар, затворен базен, сауна, лакониум, конференциска сала, паркинг, гаража. Сместување: хотелот има 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите сместувачки единици имаат сателитска ТВ, мини бар, интернет, телефон, бања, фен, балкон
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9900EUR
за 2 возрасни
видете детали
IGLIKA BOROVETS HOTEL & VILLAS

IGLIKA BOROVETS HOTEL & VILLAS

Локација: се наоѓа во центарот на Боровец, веднаш до хотелот Рила, на 200 метри од гондолата. Сместување: Хотел се состои од сместувачки единици поделени во неколку категории, нуди стандардни соби, студија и апартмани. Сите соби и апартмани имаат бања, фен, ТВ, телефон и мини бар. Содржини: главен ресторан, лоби бар,паркинг, спа центар со базен, сауна, парна бања, солариум и простории за масажа.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR10833EUR
за 2 возрасни
видете детали
FLORA RESIDENCE

FLORA RESIDENCE

Локација: се наоѓа во центарот на Боровец, оддалечена 250 м од ски-лифтот. Хотелскиот комплекс се состои од главната зграда - Флора, зградата Флора Комлекс која е поврзана со топол коридор до главната зграда и пет засебни згради со апартмани и студија - Флора резиденс. Содржини: ресторан Сместување: се состои од студија и апартмани, опремени со кујна, фрижидер, сателитска ТВ, телефон, купатило со туш и балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR11571EUR
за 2 возрасни
видете детали
FLORA COMPLEX

FLORA COMPLEX

Локација:е во центарот на Боровец, 150м од почетната станица на гондола лифтот. Содржини: рецепција со сефови за издавање (се наплатуваат), собна послуга, Wi-Fi во јавните простории, ски гардероба, продавница, реторан, Irish паб, Лоби бар, казино, игротека, конференциски сали, доктор (на повик).
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR11743EUR
за 2 возрасни
видете детали
BOROVETS HILLS

BOROVETS HILLS

Локација: Хотелскиот комплекс е лоциран во тивок дел од ски-центарот Боровец во прекрасна планинска средина и опкружен со зимзелени шуми. Оддалечено е 500 метри од ски-лифтот Јастребец и 3,5 км од центарот. Содржини: Во рамките на хотелот има два ресторани кои служат меѓународна и национална кујна, СПА центар, игротека, конференциска сала, лифт, сеф на рецепција (бесплатно), продавница, гаража (бесплатно), паркинг...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR12257EUR
за 2 возрасни
видете детали
FESTA WINTER PALACE

FESTA WINTER PALACE

Локација: на само 20 метри од скијачките патеки и 100 метри од гондолата. Содржини: рецепција, лифт, ресторан, таверна, лоби пијано-бар, ноќен бар, спа центар, затворен базен, сауна, парна бања, руска сауна, просторија за релаксација, третмани за лице и тело, масажи, фризер, фитнес, сеф, wi-fi интернет, услуга во соба, перална, ски соба, паркинг. Сместување: има 24 двокреветни соби, 19 луксузни соби, 11 помлади апартмани и 12 стандардни луксузни апартмани, сите опремени со ЛЦД САТ ТВ, телефон, сеф, мини бар, луксузно опремена бања со туш или када, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR12800EUR
за 2 возрасни
видете детали
RILA BOROVETS

RILA BOROVETS

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на ски-центарот Содржини: рецепција, лоби, лоби бар, ресторани Рила и Искар, бар - тераса Панорама, ноќен бар, диско, три конференциски сали имаат капацитет од 50 до 100 места, интернет и најсовремена опрема за презентирање на презентацијата, собна услуга , сеф, менувачница, градинка, модерен трговски центар, центар за убавина, просторија за електронски игри, спа центар, затворен базен, фитнес сала, просторија за масажа, сауна, парна бања, солариум, џакузи и паркинг. Сместување: 257 двокреветни соби, 266 студија и 4 апартмани, сите опремени САТ ТВ, сеф, бања со туш и фен.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR15700EUR
за 2 возрасни
видете детали
YASTREBETS

YASTREBETS

Локација: од центарот на ски-центарот и гондолата е оддалечено 3 км, додека од ски-лифтот е оддалечено околу 500 м. Сместување: постојат различни видови сместувачки единици-соби, апартмани, сите соби имаат бања со фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар, котел за топла вода (на барање), сеф, бесплатен Wi-Fi и кабелски интернет, балкон. Содржини: рецепција, главен ресторан, а ла карт ресторан, сала за појадок, пијано бар, лоби бар, ноќен клуб, бесплатен безжичен интернет во целата зграда, сеф (бесплатно), услуга во соба, конференциска сала, деловен центар, диско клуб , спа центар (финска сауна, парна бања, билни бањи, лакониум, терапија со стапала Кнеип, како и луксузен салон со егзотични тушеви), бесплатен паркинг. Хотелот е адаптиран за гости со посебни потреби. Домашните миленици се дозволени (дополнително се наплатува - само во одредени типови простории).
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR18500EUR
за 2 возрасни
видете детали