HOTEL OBALA ZELENA - PLAVA

HOTEL OBALA ZELENA - PLAVA

Локација:се наоѓа на 200 метри од плажа Содржини: Бесплатен безжичен интернет. Сместување: сите соби се двокреветни со дополнително легло. Во секоја соба има клима уред, ТВ, мини бар, телефон, туш. www.hotelobala.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4900EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL AQUAMARIN

HOTEL AQUAMARIN

Локација: Хотелот се наоѓа во близина на стадионот Могрен,од плажата е оддалечено околу 250 метри и 2 км од стариот град Будва Содржина:рецепција, надворешен базен, игралиште, сауна, тераса Сместување:сите соби се опремени собалкон, клима уред, бања, фен за коса, телефон, САТ-ТВ, мини-бар www.aquamarin-hotel.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6100EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL SUMADIJA

HOTEL SUMADIJA

Локација: хотелот се наоѓа на околу стотина метри од песочната плажа во Рафаиловиќ. Градот Будва е оддалечен околу 4,5 километри. Содржини:ресторан, снек бар, паб, пицерија, слаткарница, цветна градина, тераса, wi-fi интернет, паркинг. Сместување: сите соби се опремени со бања, клима, фрижидер.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6100EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL OBALA

HOTEL OBALA

Локација:хотелот се наоѓа покрај една од најубавите плажи на Медитеранот на 20 метри од оддалеченост Содржини:рецепција, ресторан и интернет Сместување:сите соби се опремени со климатизација, ТВ, мини бар, бања, туш / WC. www.hotelobala.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6500EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL LA MER

HOTEL LA MER

Локација:се наоѓа на 100 метри од морето Содржини:Бесплатен безжичен интернет Сместување:сите соби се опремени со нов мебел, клима уред, ТВ, мини бар, фен, туш
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6900EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL OBALA PLUS

HOTEL OBALA PLUS

Локација: на околу 20 метри од песочната плажа и припаѓа на хотелскиот комплекс Обала. Содржина:рецепција, Wi-Fi интернет, Сместување:Сите соби имаат клима, балкон, TWC, кабловска телевизија, фрижидер. Собите се двокреветни и трокреветни и имаат поглед на море. www.hotelobala.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6900EUR
за 2 возрасни
видете детали
VILA BOJANA

VILA BOJANA

Локација:Вила Бојана сместена е во центарот на Будва, опкружено со бујна градина и цвеќиња, недалеку од автобуската станица и околу 15 минути пешачење од морето, во близина на Словенска или Могрен плажа, кои се на околу 400 метри од објектот. Содржини:Во рамките на зградата има ресторан каде што е можно да нарачате специјалитети на барање, бесплатен безжичен интернет во заеднички простории, маси за тенис на маса, отворен базен со хидромасажа. Обезбеден е паркинг за гостите во хотелот. Сместување:Вилата има добро опремени соби и апартмани. Собите имаат клима, ТВ, фрижидер, бања и тераса, апартманите имаат и кујна. www.vila-bojana.com/en/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7300EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL AQUARIUS

HOTEL AQUARIUS

Локација: во центарот на Будва, од морето е 100 метри и од стариот град 400 метри. Содржини:рецепција, ресторан, тераса, wi-fi интернет Сместување: двокреветни, трокреветни соби, студија за две лица и два апартмани за 2 до 4 лица. Секоја соба и апартмани имаат клима, LCD телевизор, фрижидер, мини бар, сеф, балкон и wi-fi интернет
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7400EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL ADRIA

HOTEL ADRIA

Локација:Хотелот се наоѓа во срцето на Будва, 50 метри од словенска плажа. Содржини:Ресторан, бар на тераса, фитнес центар со најсовремена опрема за вежбање, спа центар што вклучува масажи, третмани за тело и лице, парна бања и сауни. Wi-Fi Интернет е бесплатен низ хотелот. Паркирањето се доплаќа на самото место. Сместување: бања, клима, ТВ, мини-бар, сеф, балкон. www.hoteladria.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8389EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL BLUE STAR

HOTEL BLUE STAR

Локација: оддалечен околу 250 метри од плажа. Сместување: Удобни климатизирани простории соби опремени со италијански мебел, купатило со фен, кабловска телевизија, директен телефон, интернет конекција, мини бар и сеф. Содржини: Покрај ресторанот, хотелот има кафе бар, конференциски центар и обезбедува услуги за перење и пеглање. www.montenegrostars.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8500EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL BUDVA

HOTEL BUDVA

Локација: комплетно реновиран хотел Будва се наоѓа на шеталиштето покрај морето во центарот на Будва, на само неколку чекори од песочната словенечка плажа и марина. Во близина на хотелот има трговски центар, разни барови на плажа и ноќни клубови. Сместување: сите соби имаат кабловска телевизија, централен клима уред и директна телефонска линија. Бањите се опремени со туш и фен. Собите исто така вклучуваат сеф и минибар. Содржини: има ресторан, бар, велнес центар и отворен базен со лежалки и чадори за сонце. Безжичен интернет е обезбеден низ хотелот. Бесплатен паркинг за гостите не хотелот. www.hotelbudva.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8778EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL ALEKSANDAR

HOTEL ALEKSANDAR

Локација: 10 m од плажа Сместување: Има 15 соби и 6 апартмани, комплетно опремени со клима уред, сеф, телефон, ЛЦД ТВ и мини бар. Вкупно 9 соби и 3 апартмани имаат тераси, а 6 соби имаат француски балкони. Содржини: рецепција, ресторан и вински бар, велнес центар www.hotel-aleksandar.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9700EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL BRACERA

HOTEL BRACERA

Локација: на 200 метри од Словенска плажа. Содржини: Бесплатен Wi-Fi е достапен во сите области. Спа и велнес центар (затворен базен, финска сауна, парна бања), ресторан со пространа тераса со поглед на море, бесплатни места за паркирање за гостите на хотелот. Сместување: сите соби се климатизирани соби и имаат имаат балкон, телевизор со рамен екран со сателитски канали. Сите сместувачки единици имаат бања со туш, фен. www.hotelbracera.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9800EUR
за 2 возрасни
видете детали
POSEJDON JAZ

POSEJDON JAZ

Локација:хотелот Посејдон се наоѓа на брегот на плажата Јаз, кој е оддалечен само неколку километри од Будва и е една од најдолгите и сигурно една од најубавите плажи на црногорското приморје. Содржини:Во хотелот има ресторан, рецепција, приватен паркинг, бесплатен Wi-Fi. Сместување:Собите се климатизирани, содржат бања, фрижидер, сеф, сателитска ТВ. Повеќето соби имаат и кујна. Hotel Website: www.poseidon-jaz.com/me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR11700EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL PONTA NOVA

HOTEL PONTA NOVA

Положба: Хотелот е сместен на самата обала на Рафаиловиќ, со прекрасен поглед кон островот Свети Никола на 3 км од Будва, 22 км од аеродромот во Тиват. Рафаиловиќ е рибарско место со најпозната плажа Бечка плажа која во 1936 година во Париз е наградена за најубава природна плажа во Европа. Будва и Свети Стефан се поврзани со пешачка стаза со Рафаиловиќ. За сите оние кои сакаат поактивен одмор секој ден на 30 минути има бродчиња кои ве водат до Будва, Свети Стефан, Кралска плажа и сите околни плажи кои се во околината. Сместување: студија/ апартмани со балкон со поглед на море, секоја соба е модерно опремена, со сопствена бања, ТВ, интернет. Апартманите имаат сопствена мини кујна. Содржини: Бесплатен ПАРКИНГ. www.hotelobala.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR11700EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL MOSKVA

HOTEL MOSKVA

Локација: на 120 метри од центарот и градската плажа. Содржини:рецепција, услуга во соба 24 часа, Ресторан, лоби бар, услуги за перење и пеглање на барање, СПА и велнес центар, фитнес центар, обезбеден паркинг, Интернет Сместување:Хотел Москва има 40 сместувачки единици, со вкупен капацитет од 140 лица. Сите се опремени со бања, климатизација, директна телефонска линија, сателитска телевизија, интернет пристап, електронски сеф, фен, ЛЦД телевизор. www.hotelmoskva.me
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR11900EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL TRE CANNE

HOTEL TRE CANNE

LocationThis hotel is located in the centre of Budva.FacilitiesThis hotel has a lift and a reception desk. A baggage storage service, a transfer service and room service are available. Wireless internet access allows guests to stay connected while on holiday. There are a number of shops, including a supermarket. Guests arriving by car can park their vehicles in the car park. Services include a hotel shuttle bus.RoomsRooms feature a living room, a kitchen and a bathroom. Air conditioning ensures comfortable temperatures. Guests have a sea view from the balcony or terrace, which are standard features of some rooms. Rooms include a double bed. Guests can also book separate bedrooms. Children's beds and extra beds can be requested for younger guests. A minibar is provided. A kitchenette with a refrigerator and a tea/coffee station is also provided as standard. Amenities include a washing machine and an ironing set. A TV and WiFi are provided as well. Slippers are included. A hairdryer and bathrobes are available in the bathrooms, which are equipped with a shower and a whirlpool bath.Sports/EntertainmentExcellent swimming awaits guests at the indoor pool. The sun loungers are perfect for soaking up some sun. The hot tub in the pool area promises pure relaxation. There are a variety of leisure facilities and services to choose from, including a spa, a sauna, a steam bath, a hammam, a beauty salon and massage treatments. Copyright GIATA 2004 - 2019. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 124971MealsThe hotel includes a restaurant and a bar. A fortifying breakfast is served daily.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR12100EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL BUTUA RESIDENCE

HOTEL BUTUA RESIDENCE

Локација: на исклучителна локација веднаш до Стариот град на Будва, на само 30 метри од плажата Содржини:Гостите имаат на располагање рецепција, лифт, хотелски ресторан, бесплатен WI FI интернет, паркинг (со доплата, резервација на паркинг простор потребно пред пристигнување во хотелот). Сместување:современите сместувачки единици нудат бесплатен Wi-Fi, клима уред и ЛЦД-телевизор со сателитски канали. Секоја сместувачка единица вклучува фрижидер и сеф. Апартманите исто така нудат добро опремена кујна и 2 ЛЦД телевизори, еден во дневната соба и еден во спалната соба. www.butuaresidence.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR12200EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL SLAVIJA

HOTEL SLAVIJA

Локација:се наоѓа во близина на центар на Будва и Словенска плажа Содржини: СПА и фитнес центар, отворен базен, безжичен интернет,сеф, снек бар на покривот Мултифункционален простор за разни настани, бесплатен паркинг (задолжителна резервација).Гостите на хотелот исто така можат да се релаксираат во СПА-центарот (амам, сауна, џакузи, ...) која е наменета исклучиво за возрасни, la carte ресторан Сместување: Тие се опремени со сателитски канали, телевизор со рамен екран, климатизација, сеф, мини бар, бања www.slavijabudvahotel.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR12700EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR16514EUR
за 2 возрасни
видете детали