PERLA GOLDEN SANDS

PERLA GOLDEN SANDS

Општи информации: - отворен во 1968 година, реновиран во 2005 година - осумкатница - 232 соби - 2 лифта - лоби со рецепција - Wi-Fi интернет (бесплатно) - сеф во хотел (се плаќа) - мини маркет - услуга за перење и пеглање (се плаќа) - точка размена на валути - паркинг (се плаќа) - хотел прилагоден за лица со посебни потреби Плажа: песочна, јавна - лежалки, чадори (се плаќа)
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR1700EUR
за 2 возрасни
видете детали
SUNNY WARSHAWA

SUNNY WARSHAWA

Локација: Објектот се наоѓа во јужниот дел на Златните песоци во близина на Аквапаркот, на околу 300 метри од морето, централното шеталиште и центарот на одморалиштето. Се состои од две згради - повисока категорија 2 ** и 2 ** + - хотел Варшава и понова, пониска категорија 3 *** - хотел Сани Варшава. Плажа: Песочна плажа, приближно 300 м.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2100EUR
за 2 возрасни
видете детали
PERUNIKA

PERUNIKA

Хотелот е на само 150 метри од плажа и 250 метри од центарот на одморалиштето Златни песоци, опкружен со прекрасни градини и вегетација. Хотелот нуди 161 двокреветни соби, 2 семејни соби, пространи, светли и модерни климатизирани, опремени со сателитска ТВ, личен телефон, фрижидер, бањи со туш кабина, балкон, 11 двособни апартмани со када и WC, 2 лифта, ресторан со вклучена и А-ла-карте, лоби бар, Караоке - ноќен бар, отворен базен со бар и скара.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2600EUR
за 2 возрасни
видете детали
GLADIOLA

GLADIOLA

Локација: Имотот се наоѓа во срцето на одморалиштето Златни песоци и на само 40 метри до плажата. Со престој тука, ќе бидете и на кратко возење до морската градина, Техничкиот универзитет во Варна, како и до Палатата на културата и спортот. Сместување: Сите соби се украсени во едноставен стил со приватна бања со туш / када. Дополнителни погодности вклучуваат климатизација, сателитска ТВ, Wi-Fi и телефон. Одредени погодности може да се плаќаат локално.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3000EUR
за 2 возрасни
видете детали
GLADIOLA STAR

GLADIOLA STAR

Опис и локација на хотелот Гладиола: Хотелот се наоѓа во градот Голден Песоци, во јужниот дел на одморалиштето (во центарот). Во областа има бројни ресторани, барови, дискотеки, продавници и морско шеталиште. Шесткатната зграда се наоѓа во истата зграда како хотелот Акаја ***, нуди 206 соби. Официјална локална категорија ****. Плажа: Песочна плажа, околу 50 метри оддалечена од хотелот (премин на тротоарот). Лежалки и чадори се плаќаат дополнително.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3200EUR
за 2 возрасни
видете детали
SHIPKA GOLDEN SANDS

SHIPKA GOLDEN SANDS

Локација: Златни песоци - едно од најпопуларните и најпознати одморалишта во Бугарија, кое е живо со животот деноноќно. Прекрасна, долга и песочна плажа, тобогани, бројни изнајмувања на опрема за вода, тениски игралишта, мини-голф, терен за јажиња, казина, многу дискотеки, барови и ресторани овозможуваат многу забава и за возрасни и за деца. Вреди да се посети и прекрасниот воден парк - Акваполис со многу водени атракции. Во близина - историскиот карпа манастир Алаџа Монастир, каде што можете да одите на пешачење или возење велосипед.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3400EUR
за 2 возрасни
видете детали
LILIA

LILIA

Содржини: Ресторан со тераса на отворено • Ресторан за национална кујна • Лоби бар • Биркелер • Базен за базени • Отворен базен • Базен на покривот (локално полнење) • Салон за убавина • Продавници • Маса за базен • Тениски терени во близина • Сефови на рецепција (локално полнење) ) • Интернет • Биро за размена • Паркинг (локално полнење) • Wi-Fi. Бесплатно користење на отворен базен, лежалки и чадори за сонце покрај базен, пешкири за базен и Wi-Fi за сите други установи и услуги може да бидат подложени на локална такса. За клиенти на All Inclusive, имајте предвид дека објектите и услугите што не се наведени во описот All Inclusive може да подлежат на локална такса.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3700EUR
за 2 возрасни
видете детали
BLUE SKY

BLUE SKY

Локација: 350 метри од плажа, веднаш до хотелот Плиска. Плажа: 300 метри од хотелот, јавно, песочно. Чадори, лежалки - се плаќа.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3900EUR
за 2 возрасни
видете детали
PARK HOTEL GOLDEN BEACH

PARK HOTEL GOLDEN BEACH

Хотелот се наоѓа во Златните песоци (1 км од центарот, во северниот дел на одморалиштето), 17 км од Варна, 20 км од меѓународниот аеродром Варна, 150 км од аеродромот Бургас. Објектот е изграден во 2004 година, сместен на рид во парк, на тивко место. Хотелот нуди 240 соби (212 стандардни и 28 апартмани) распоредени на 9 спрата (5 лифтови). Официјална локална категорија ****. Во центарот на Златните песоци, бројни продавници, ресторани, барови; На 100 метри од хотелот има автобуска станица (погодно поврзување со Варна и Албена). Во близина на аквапаркот Акваполис.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4200EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOLIDAY PARK

HOLIDAY PARK

Опис: изграден во 2003 година. неговата површина е околу 6000 метри квадратни. метри, што е, се разбира, не е доволно да се лулаат рекреација руски туристи. Многу туристи се жалат на мал простор на хотелот. Патем, зградата на хотелот е неодамна реновиран: целата работа, па "Празник Парк" беше завршен во 2010 година може да се смета за релативно ново во однос на другите. зградата на хотелот се состои од 5 спрата, кои се наоѓаат 145 соби. За жал, во хотелот нема соби со поглед на морето, но од балконите од собите на оваа атмосфера хотелот можете да уживате во прекрасен парк со градини и базен. Најчесто во Holiday Park Hotel (Бугарија) одмор со целото семејство. Хотелот е опремен со се што е потребно за семејства со деца.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4200EUR
за 2 возрасни
видете детали
PLISKA GOLDEN SANDS

PLISKA GOLDEN SANDS

Опис: Хотелот Плиска е скромен, но удобен објект, наменет за гости кои ја ценат близина на центарот за одморалиште и плажата. Ги исполнува основните услови за добар и удобен одмор. Две варијанти на храна и вкусна кујна заслужуваат посебно внимание. Датум на отворање: 2002 година. Хотелот располага со ресторан, бар, перална, надворешен базен, затворен базен, сеф на рецепција (со доплата), конференциска сала, диско. Интернет катче платено Плажа: 300 метри од хотелот, јавно, песочно. Чадори, лежалки - се плаќа. Пристап до плажа преку улица.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4700EUR
за 2 возрасни
видете детали
PARK HOTEL ODESSOS

PARK HOTEL ODESSOS

Локација: Хотелот се наоѓа во градот Златни Песоци, приближно 300 м од центарот, 18 км од Варна, 29 км од аеродромот. Современата зграда со 9 ката (3 лифта), изградена во 2004 година, нуди 180 соби. Официјална локална категорија ****. Постојат продавници и ресторани на 50 метри од хотелот. Плажа: Песочна плажа, приближно 150 метри оддалечена од хотелот (слезете низ уличка или скали низ паркот). Лежалки и чадори се плаќаат дополнително.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4900EUR
за 2 возрасни
видете детали
ADMIRAL

ADMIRAL

Краток опис: Хотелот има долга и интересна историја. Златните песоци се популарна туристичка дестинација која секогаш била барана. До 2004 година, хотелот се викаше Родина, а по реконструкцијата и ребрендирањето, го доби и сегашното име. Хотелот е прекрасна зграда на 7 ката, опкружена со градина и многу туристички објекти. Во хотелот не одите само за морето, туку и за подобрување на вашата благосостојба. Хотелот има велнес центар каде што можете да добиете медицински совет и да поминете низ разни процедури. Покрај тоа, зајакнувањето на телото придонесува за пливање во базен, курсеви во теретана, како и заздравен морски воздух и топло сонце.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4900EUR
за 2 возрасни
видете детали
CONTINENTAL (EX. CENTRAL)

CONTINENTAL (EX. CENTRAL)

Локација: Хотел Континентал (пр. Централен хотел) се наоѓа на 150 метри од плажа, во централниот дел на одморалиштето Златни песоци. Хотелот е опкружен со природен зелен парк. Содржини: Хотел Континентал има ресторан, сезонски отворен базен, фитнес центар и бар во Голден Песоци. Фалејќи се со семејни соби, овој имот исто така им нуди на гостите тераса за сонце. Сместувањето нуди 24-часовно пред бирото, трансфер на аеродром, заедничка кујна и бесплатна WiFi.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5400EUR
за 2 возрасни
видете детали
PALM BEACH

PALM BEACH

Пријатен хотел со базен и угостителство All Inclusive кој се наоѓа во регионот на Голден Песоци. Во објектот, покрај другите, ќе најдете анимации, теретана, куглање, билијард и спортови на вода на плажа. Сето ова значи дека престојот на ова место ќе биде полн со релаксација и незаборавни впечатоци за целото семејство.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5500EUR
за 2 возрасни
видете детали
PRESTIGE HOTEL & AQUAPARK

PRESTIGE HOTEL & AQUAPARK

Локација: Центар Златни Песоци приближно 150 м. Ресторани, барови, продавници, шеталиште во близина. Аеродромот во Варна приближно 25 км Плажа: Песочна плажа приближно 150 метри од хотелот, плаќаат лежалки и чадори, Приватни околу 2 км, лежалки и чадори бесплатно. Минибус до приватна плажа, потребно е резервација однапред на рецепција - бесплатно
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5500EUR
за 2 возрасни
видете детали
MIRABELLE

MIRABELLE

MiRaBelle е објект лоциран на шумски рид со модерно уреден простор за базени. Во близина се наоѓа познатиот аквапарк Акваполис (со доплата), што е одлична атракција за семејства со деца. Долгата песочна плажа е оддалечена околу 300 метри и во близина има бројни продавници, ресторани и барови. Благодарение на неговата погодна локација, гостите можат да уживаат во многу локални забави. Вкусните јадења послужени од хотелскиот ресторан и 2 отворени базени ќе го направат вашето време за одмор пријатно.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6329EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6857EUR
за 2 возрасни
видете детали
MADARA PARK HOTEL

MADARA PARK HOTEL

Парк Мадара Хотелот се наоѓа во одморалиштето Златни Песоци, околу 450 метри од песочната плажа. Семејствата со деца ќе поминат одличен одмор тука, бидејќи за нив се подготвени посебни семејни соби и пространи апартмани, анимации, мини-клуб активности и игралиште. Спортски активности, 2 базени, како и спа-зона - секој тука ќе најде нешто за себе. Понудата вклучува ресторан и бар покрај базен.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7900EUR
за 2 возрасни
видете детали
ATLAS

ATLAS

Хотелот Атлас, сместен во Златните Песоци, е идеално место и за возрасни и за деца. Објектот нуди големи базени со слајдови, серија анимации, СПА центар и живописна плажа на 350 метри од хотелот. Исто така постои и велнес центар и теретана.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8000EUR
за 2 возрасни
видете детали