По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
36
2 возрасни
/ноќ
30
пребарување
PERUNIKA

PERUNIKA

Хотелот е на само 150 метри од плажа и 250 метри од центарот на одморалиштето Златни песоци, опкружен со прекрасни градини и вегетација. Хотелот нуди 161 двокреветни соби, 2 семејни соби, пространи, светли и модерни климатизирани, опремени со сателитска ТВ, личен телефон, фрижидер, бањи со туш кабина, балкон, 11 двособни апартмани со када и WC, 2 лифта, ресторан со вклучена и А-ла-карте, лоби бар, Караоке - ноќен бар, отворен базен со бар и скара.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3600EUR
за 2 возрасни
видете детали
SUNNY WARSHAWA

SUNNY WARSHAWA

Локација: Објектот се наоѓа во јужниот дел на Златните песоци во близина на Аквапаркот, на околу 300 метри од морето, централното шеталиште и центарот на одморалиштето. Се состои од две згради - повисока категорија 2 ** и 2 ** + - хотел Варшава и понова, пониска категорија 3 *** - хотел Сани Варшава. Плажа: Песочна плажа, приближно 300 м.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3900EUR
за 2 возрасни
видете детали
LILIA

LILIA

Содржини: Ресторан со тераса на отворено • Ресторан за национална кујна • Лоби бар • Биркелер • Базен за базени • Отворен базен • Базен на покривот (локално полнење) • Салон за убавина • Продавници • Маса за базен • Тениски терени во близина • Сефови на рецепција (локално полнење) ) • Интернет • Биро за размена • Паркинг (локално полнење) • Wi-Fi. Бесплатно користење на отворен базен, лежалки и чадори за сонце покрај базен, пешкири за базен и Wi-Fi за сите други установи и услуги може да бидат подложени на локална такса. За клиенти на All Inclusive, имајте предвид дека објектите и услугите што не се наведени во описот All Inclusive може да подлежат на локална такса.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4000EUR
за 2 возрасни
видете детали
GLADIOLA

GLADIOLA

Локација: Имотот се наоѓа во срцето на одморалиштето Златни песоци и на само 40 метри до плажата. Со престој тука, ќе бидете и на кратко возење до морската градина, Техничкиот универзитет во Варна, како и до Палатата на културата и спортот. Сместување: Сите соби се украсени во едноставен стил со приватна бања со туш / када. Дополнителни погодности вклучуваат климатизација, сателитска ТВ, Wi-Fi и телефон. Одредени погодности може да се плаќаат локално.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4900EUR
за 2 возрасни
видете детали
GLADIOLA STAR

GLADIOLA STAR

Опис и локација на хотелот Гладиола: Хотелот се наоѓа во градот Голден Песоци, во јужниот дел на одморалиштето (во центарот). Во областа има бројни ресторани, барови, дискотеки, продавници и морско шеталиште. Шесткатната зграда се наоѓа во истата зграда како хотелот Акаја ***, нуди 206 соби. Официјална локална категорија ****. Плажа: Песочна плажа, околу 50 метри оддалечена од хотелот (премин на тротоарот). Лежалки и чадори се плаќаат дополнително.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5200EUR
за 2 возрасни
видете детали
PARK HOTEL ODESSOS

PARK HOTEL ODESSOS

Локација: Хотелот се наоѓа во градот Златни Песоци, приближно 300 м од центарот, 18 км од Варна, 29 км од аеродромот. Современата зграда со 9 ката (3 лифта), изградена во 2004 година, нуди 180 соби. Официјална локална категорија ****. Постојат продавници и ресторани на 50 метри од хотелот. Плажа: Песочна плажа, приближно 150 метри оддалечена од хотелот (слезете низ уличка или скали низ паркот). Лежалки и чадори се плаќаат дополнително.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5300EUR
за 2 возрасни
видете детали
PLISKA GOLDEN SANDS

PLISKA GOLDEN SANDS

Опис: Хотелот Плиска е скромен, но удобен објект, наменет за гости кои ја ценат близина на центарот за одморалиште и плажата. Ги исполнува основните услови за добар и удобен одмор. Две варијанти на храна и вкусна кујна заслужуваат посебно внимание. Датум на отворање: 2002 година. Хотелот располага со ресторан, бар, перална, надворешен базен, затворен базен, сеф на рецепција (со доплата), конференциска сала, диско. Интернет катче платено Плажа: 300 метри од хотелот, јавно, песочно. Чадори, лежалки - се плаќа. Пристап до плажа преку улица.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5500EUR
за 2 возрасни
видете детали
EXELSIOR GS

EXELSIOR GS

Хотел Екселсиор е многу добар избор за луѓе кои бараат добар, но достапен хотел. Најголемата предност е многу добра локација - тивко маало, но само прошетка не дели од раздвижениот центар на одморалиштето Златни песоци. Песочната плажа е оддалечена 500 метри од хотелот, затоа го препорачувам Екселсиор за одмори со поголеми деца. Гостите исто така можат да користат бесплатен базен, џакузи и мала теретана. Ако планираме одмор со помали патници, аниматорите во мини-клубот ќе се погрижат нашите деца да поминат креативно време во средби со нови пријатели. Дневни и вечерни анимации ги чекаат возрасните, а за оние кои се желни за ноќен живот, препорачувам да го посетат популарниот центар за забава МегаПарк, каде што туристите можат да најдат два бара, мексикански ресторан и дискотека. Според мое мислење, Екселсиор е добра четири starsвезди - пространи соби, песочна плажа, одлична локација во центарот на одморалиштето и привлечни цени во екот сезона.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5900EUR
за 2 возрасни
видете детали
MARINA GRAND BEACH

MARINA GRAND BEACH

Елегантната плажа Марина Гранд со пет sвездички е гаранција за успешен одмор - висококвалитетни услуги, разновидна, вкусна кујна и широк спектар на третмани во СПА центарот на хотелот се непобитни предности на овој хотел. Локацијата веднаш до плажата и недалеку од центарот на Златните песоци оневозможува да се досадувате овде.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6000EUR
за 2 возрасни
видете детали
APOLLO GOLDEN SANDS

APOLLO GOLDEN SANDS

Опис на хотелот: Хотелот „Аполо Голден песоци“ е елегантен и комплетно реновиран објект кој комбинира одлични услови за целосна релаксација и близина до центарот на одморалиштата и одлични велнес третмани што ги нуди Спа центарот, еден од најголемите во овој регион. Особено за одбележување е високиот квалитет на услугите и професионалната услуга. Датум на отворање: 2011. Реновиран во 2018 година. Плажа: 450 метри од хотелот, јавно, песочно. Чадори, лежалки и пешкири - бесплатни за гости во АИ, за други гости се плаќаат приближно 16 лева за чадор и 2 лежалки. Преминете го патот до плажата. „Нирвана“, приватна, песочна. Бесплатно: чадори, лежалки (за гости All Inclusive Plus). Бесплатен хотелски автобус сообраќа до плажата (во периодот од 1 јуни - 30 септември 2019 година).
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6300EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOLIDAY PARK

HOLIDAY PARK

Опис: изграден во 2003 година. неговата површина е околу 6000 метри квадратни. метри, што е, се разбира, не е доволно да се лулаат рекреација руски туристи. Многу туристи се жалат на мал простор на хотелот. Патем, зградата на хотелот е неодамна реновиран: целата работа, па "Празник Парк" беше завршен во 2010 година може да се смета за релативно ново во однос на другите. зградата на хотелот се состои од 5 спрата, кои се наоѓаат 145 соби. За жал, во хотелот нема соби со поглед на морето, но од балконите од собите на оваа атмосфера хотелот можете да уживате во прекрасен парк со градини и базен. Најчесто во Holiday Park Hotel (Бугарија) одмор со целото семејство. Хотелот е опремен со се што е потребно за семејства со деца.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6400EUR
за 2 возрасни
видете детали
HELIOS SPA

HELIOS SPA

Семејниот хотел Helios Spa е одлично лоциран во центарот на Златните песоци, на само неколку чекори од прекрасната песочна плажа со сино знаме и топлите води на Црното Море. На површина од 33.000 м2, на гостите им нуди два отворени базени и затворен базен, вклучувајќи базен со слободни форми со слајдови - омилен меѓу малите, исто како и големото детско игралиште и детскиот клуб. Додека децата се забавуваат, гостите можат да искористат фантастична спа површина од 2.300 м2 за да се задоволат со целосна релаксација. Кулинарските опции вклучуваат разни ресторани со традиционална бугарска кујна и морска храна; еден од рестораните е прекрасно лоциран помеѓу базенот и прекрасната јапонска градина. Прекрасниот град Варна е оддалечен само 15 км. Овој хотел е совршено место за семејства со деца кои сакаат да поминат одмор на плажа во релаксирачка атмосфера.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6800EUR
за 2 возрасни
видете детали
ARENA MAR

ARENA MAR

Хотелот „Smartline Arena“ со 4 ѕвездички се наоѓа на 2,7 км од Плаза Нирвана. Овој луксузен хотел се наоѓа во соседството крај плажата Голден песоци, близу до Чајка. Дендрологичен маршрут е на 20-минути пешачење од имотот и Плаза Ривиера е на неколку минути пешачење далеку.Секоја соба е опремена со платена телевизија, приватен балкон и звучно изолирани прозорци. Многу соби имаат поглед кон градината. Тие исто така имаат фен за коса и крпи во бањите. Гостите можат да уживаат во појадокот во барот. Имотот има гастрономски ресторан кој служи локална кујна. Билјард и караоке се достапни во лоби барот и базенот. Тука се наоѓаат Иванс Плејс, Амбасадор Хотел и Шипка Стек Хаус на оддалеченост од 5 минути. Најблиската автобуска станица е Дирекцията / Зл. пясъци / оддалечен е само 950 метри. Хотелот „Смартлајн Арена“ е на 25 минути возење од аеродромот во Варна.Хотел „Смартлајн Арена“ нуди бесплатно користење на спа центар и парна бања. Рекреативни третмани на локацијата вклучуваат велнес центар, спа-салон и сауна. Хотелот Smartline Arena нуди различни спортски активности, на пример, пинг-понг и пикадо.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7800EUR
за 2 возрасни
видете детали
PALM BEACH

PALM BEACH

Пријатен хотел со базен и угостителство All Inclusive кој се наоѓа во регионот на Голден Песоци. Во објектот, покрај другите, ќе најдете анимации, теретана, куглање, билијард и спортови на вода на плажа. Сето ова значи дека престојот на ова место ќе биде полн со релаксација и незаборавни впечатоци за целото семејство.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8600EUR
за 2 возрасни
видете детали
HVD VIVA CLUB HOTEL

HVD VIVA CLUB HOTEL

Хотелот се наоѓа во потивкиот дел од Златните песоци. Секогаш насмеаниот персонал и тимот за анимација, како и рестораните заслужуваат внимание. Подготвени се мини-клуб, базен за веслање и програми за анимација за најмладите. Можете да стигнете на плажа бесплатно со автобус на хотелот. Пространи и удобни соби.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9100EUR
за 2 возрасни
видете детали
ASTORIA

ASTORIA

Локација: Хотелот Риу Асторија се наоѓа во одморалиштето Златни Песоци. Хотелот се наоѓа веднаш на песочна плажа. Пешачката зона во Голден Песоци е оддалечена 250 метри, а центарот на градот е на 2 километри од хотелот Риу Асторија, додека најблискиот поголем град Варна, каде што се наоѓа аеродромот, е оддалечен 20 километри од хотелот.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9200EUR
за 2 возрасни
видете детали
VEMARA BEACH (EX.KALIAKRA PALACE)

VEMARA BEACH (EX.KALIAKRA PALACE)

Калиакра Палас е хотел со богата all inclusive програма, каде што гостите не само што можат да пробаат нови вкусови во хотелските ресторани и барови. Љубителите на водни атракции ќе го обожаваат големиот отворен базен со сончева тераса и детски базен со слајдови. Атрактивна забавна програма со анимации ќе ги направи летните вечерни празници попријатни.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9300EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR17400EUR
за 2 возрасни
видете детали