Chalet Swiss

Interlaken, Switzerland
Seestrasse, 22
Tripadvisor Score: 4.0
This lovely hotel is situated in Interlaken, based in the heart of the Swiss Alps. Link to main railway station is just 7 minutes. This Swiss chalet style hotel is decorated in original details with wood panelled walls and flower-filled window boxes. Activities can be found close to the hotel in both Summer and Winter such as cycling, climbing and skiing&snowboarding. This hotel is perfect for a break appealing to every type of traveler.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!