City Oberland Hotel

Interlaken, Switzerland
Höheweg, 7
The City Hotel Oberland in the heart of Interlaken offers you individually styled rooms and a wide choice of restaurants and bars at the foot of the Eiger, Mönch and Jungfrau mountains. The hotel features 2 bars and 3 speciality restaurants - the Chalet, the Mercato and the Spice India, offering you delicious Swiss, Italian and Indian cuisine. The City Hotel Oberland is surrounded by attractive shops and boutiques, cafés, bars and restaurants. All of Interlaken's sights are within easy walking distance. It is only a 5-minute walk away from the Interlaken west train station and the congress centre.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!