216 Turkuaz Suites
Apart-hotel

Istanbul, Turkey
Ataturk Mah. Mustafa Kemal Cd. No. 53, Istanbul
Location
A perfect fit for a big group of travellers: apartment «216 Turkuaz Suit» is located in Istanbul. This apartment is located in 14 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the apartment. Places nearby: Kayışdağı, Bosphorus Bridge and Dolmabahce Palace.
At the apartment
Free Wi-Fi on the territory will help you to stay on-line. If you travel by car, you can park in a parking zone. Accessibility: there is an elevator/lift. Additional services that the apartment offers to its guests: a laundry, dry cleaning and a concierge.
Check-in: 14:00:00
Check-out: 12:00:00прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!