Radisson Blu Conference And Airport

Radisson Blu Conference And Airport

Istanbul, Turkey
E-5 KARAYOLU (YANYOL) NO: 20, SEFAKOY KAVSAGI - K. CEKMECE, ISTANBUL, TR
Located on the ring road which encircles Atatürk Airport, this modern hotel enjoys a great location both for the airport and for access to public transport to other areas of the city. Decorated in warm colours and in a contemporary style, there are 326 well-appointed rooms and the hotel features services which include an hourly shuttle service between the hotel and airport, concierge, free internet and express laundry.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!