Alyon Suit Hotel & Apart

Istanbul, Turkey
Katip Mustafa Çelebi, No:, Abdullah Sk. No:14, Istanbul
Location
A very nice place to stay for a reasonable price - hotel «Alyon Suite Hotel» is located in Istanbul. This hotel is located in 3 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel — Istiklal Avenue, Taksim and Museum of Modern Art.
At the hotel
Free Wi-Fi on the territory will help you to stay on-line. To book an excursion, consult the tour assistance desk of the hotel. If you want to make your journey even more comfortable, you can order a transfer. Accessibility: there is an elevator/lift.
Check-in: 14:00:00
Check-out: 12:30:00прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!