Lapis Inn Hotel Old City ( Ex.Ambassador Hotel)

Lapis Inn Hotel Old City ( Ex.Ambassador Hotel)

Istanbul, Turkey
Alemdar, Ticarethane Çk. No.:3, Fatih
With a stay at Lapis Inn Hotel Old City, you'll be centrally located in Istanbul, steps from Basilica Cistern and 4 minutes by foot from Hagia Sophia. This spa hotel is 0.2 mi (0.4 km) from Sultanahmet Square and 0.4 mi (0.6 km) from Blue Mosque.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!