Port Hotel Tophane-i Amire

Istanbul, Turkey
Kemankeş Mh. Necatibey Cd. Gece Kuşu Sk. No:6, Istanbul
A great place to have a rest after an exciting day! Hotel «Port Hotel Tophane-i Amire» is located in Istanbul. This hotel is located 2 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel — Museum of Modern Art, Galata Tower and Şişhane.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!