Grand Anka Hotel Istanbul

Istanbul, Turkey
MOLLA GURANI ST 46 FINDIKZADE, 46
This modern, elegant hotel is conveniently situated in the district of Findikzade. It features a restaurant, bar, conference facilities, business centre, fitness centre and sauna. There is a tram in front of the hotel, taking guests to the Sultanahmet district with its famous attractions such as Topkapi palace, Hagia Sophia, Blue Mosque, Basilica Cistern, Hippodrome or Grand Bazaar.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!