Kent Apart
Hotel

Istanbul, Turkey
Osmanaga Mahallesi Misaki Milli Sokak 20,Misaki Milli Sokak, Istanbul
од
EUR4040EUR
2 возрасни
Location
Want to save money while travelling? It’s easy: hotel «Kent Apart» is located in Istanbul. This hotel is located in 5 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel — Kadıköy, Topkapi Palace and Hagia Sophia.
At the hotel
Wi-Fi is available on the premises. Ask for more information when checking-in. Accessibility: there is an elevator/lift.
Room amenities
Here’s what you’ll find in the room to have a rest after a long day: a TV and slippers. The room equipment depends on its category.
Check-in: 13:00:00
Check-out: 12:00:00прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!