Arya Hotel

Istanbul, Turkey
5 BALYOZ SOKAK, BEYOGLU/INSTANBUL, TR
Just 60 m from Istanbul's famous Istiklal Street, Pera Arya Hotel offers modern rooms with a flat-screen TV and a minibar. Facilities include a 24-hour reception and a tour desk.The air-conditioned rooms at Pera Arya have wooden furniture. All rooms have satellite TV, a hairdryer, and an en suite bathroom.Guests can enjoy local Turkish dishes as well as international cuisine at Pera Arya Hotel's restaurant. The bar offers hot tea and cold refreshments. Room service is available as well.Arya Hotel's tour desk organises trips to Istanbul's main attractions. The hotel also offers laundry facilities, currency exchange, and car rental. Free Wi-Fi is available in the hotel's public areas.Pera Arya Hotel is 3 km from Istanbul's Old Town, where guests can visit Topkapi Palace, the Blue Mosque, and the Hagia Sophia Museum.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!