Ramada Encore Basin Express

Istanbul, Turkey
Mehmet Akif Mah. 3. İnönü Cad. 96/1, 6 2
Make the most of your trip to Istanbul with a stay at Ramada Encore by Wyndham Istanbul Basin Express. Conveniently located off the TEM motorway, you will have easy access to the Mall of Istanbul, Istanbul Expo Center, and major attractions like the Blue Mosque and Galata Tower. If you are flying in or out of the area, Istanbul International Airport is within driving distance, plus, we offer a twenty four seven airport shuttle service for an additional charge. During your stay, enjoy complimentary WiFi, an on site coffee shop, and our fitness center.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
пребарување