Radisson Blu Bosphorus Hotel, Istanbul

Radisson Blu Bosphorus Hotel, Istanbul

Istanbul, Turkey
Ciragan Cad 46, Ortakoy, Istanbul
With a stay at Radisson Blu Bosphorus Hotel, Istanbul, you'll be centrally located in Istanbul, within a 15-minute drive of Dolmabahce Palace and Taksim Square. This 5-star hotel is 3.4 mi (5.4 km) from Galata Tower and 4.5 mi (7.2 km) from Grand Bazaar.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!