Blue Istanbul Hotel Taksim

Istanbul, Turkey
EMEKYEMEZ MH. NAZLI HANIM SK. NO:8, BEYOGLU, ISTANBUL, TR
Stay in the heart of Istanbul Located in Beyoglu district, Blue İstanbul Hotel Taksim is just a 15-minute walk from the historical Sultanahmet district. The hotel offers 24-hour front desk service and modern rooms with free WiFi. The lively Istiklal Street is a 5-minute walk away.

прикажи повеќе

Hotel facilities

 • NO Small pets allowed (under 5 kg)
 • NO Large pets allowed (over 5 kg)
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Car park
 • NO Garage
 • 24-hour reception
 • Wi-fi

Room facilities

 • Number of bedrooms
 • NO Disability-friendly bathroom
 • Wi-fi
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Smoking rooms
 • Extra beds on demand (Extra Charge)
 • Cot on demand (Extra Charge)

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!